Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗДРАВКО САВЕСКИ ЗА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ: Човекот воопшто не е независен пратеник, тоа е брутална манипулација на гласачите!

5%
User Rating

Во вечерашното гостување во емисија „Анализа“ на телевизија 24 Вести, членот на Левица, синдикалец и активист на Шарената револуција, Здравко Савески буквално го разобличи и лажниот револуционер и пратеникoт од редовите на СДСМ Павле Богоевски. Савески револтиран од власта рече дека таа е крајно арогантна и со леснотија ги троши парите на граѓаните.

Савески рече дека Богоевски воопшто не бил солидарен како соборец и дека неговото наводно позиционирање како независен пратеник е класична манипулација пред граѓаните.

– Наводно си независен пратеник, не знам некако твоето досие на гласање кажува дека баш и не си многу независен освен ако ти и сличните како тебе не сте му дале ново значење на терминот независен од типот на -дека ништо не зависи од вас, рече Савески.

Павле Богоевски немаше одговор на ова и го премолче.

loading...

Савески додаде дека тој и многу други активисти на така наречената шарена револуција и обичните граѓани на Република Македонија, освен ароганцијата што ја има владата на СДСМ не можат да ја поднесат и леснотијата во трошење народните пари, поставување на луѓе пријатели во органите на власта без конкурси, а доколку има конкурси тие се наместени, поставување на вицепремиер – крупен капиталист, кој треба да ја контролира економската политика во корист на газдите.

– Значи ги имаме парите сме им ги зеле на граѓаните и сега ќе си ги трошиме како што сакаме. Тоа е нешто што многу граѓани разочарува, бидејќи тврдеа дека биле различни, кажа Савески.

Савески во текот на дебатата истакна дека Левица е партија на сиромашните, работниците и обезправените, а дека моменталната власт на СДСМ е партија на крупниот капитал, потенцирајќи дека тој не прифаќа да служи на тие интереси.

Според Савевски шарената револуција ја критикувала ВМРО-ДПМНЕ и дека тоа требало да продолжи и со актуелната власт, но дека тоа Богоевски, кој е сега во власта не го прави.

loading...

5 Comments

 1. damjan

  Bogoevski se tepa bratko da dojde prv da mu go izliže na zaev sekoj den ista borba na ova krastava gnida.

 2. Ag`r

  Soucesnik na drzaven udar.
  Zastiteni od krivicno gonenje za unistuvanje na drzaven/naroden imot.
  Mesto blagodarnost, tie dobivaat prekutena amnestija koja moze da se povlece ako se povtori deloto…… im vise nad glavata….
  Kompromitirani vo opstestvoto, neidealni za ideologija, so crna damka koja ne mozat da ja izbrisat ….

 3. damjan

  Zdravko ubijgo da se pokaeš za greškite ako sakaš da staneš MAKEDONEC ZDRAVKOOOOO!!!!

 4. LXV

  Значи, веста овде е дека една шарена проститутка и‘ се налутила на својата (бивша) другарка, исто шарена проститутка, затоа што вторава успеала да ќари од чепатењето?
  Смешни сте, бе Инфофакс!

  • Vistinata koja boli

   Iako malku “graficki” kazano, ama izleguva deka e tokmu taka !

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ