Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗДРАВО СЕМЕЈСТВО КАКО ПОЛИГОН ЗА ЗДРАВИ ЛИЧНОСТИ: УМС на неформална средба со отец Ивица одоров и Андреј од ДНК

5%
User Rating

Најголемата младинска политичка организација во земјава, УМС на ВМРО-ДПМНЕ денес оствари неформална средба со отецот Ивица Тодоров и пејачот Андреј од групата ДНК на тема „Здраво семејство е полигон за здрави личности“

„„Здраво семејство е полигон за здрави личности“ е една од поентите од денешната неформална средба на младите од ВМРО-ДПМНЕ со отец Ивица Тодоров и Андреј, пејач и член на групата ДНК. Средбата беше организирана како начин на одбележување на Светскиот ден на семејството. На настанот членовите на УМС собираа и донации за помош на еднородителско семејство од Скопје, затоа што особено на ваквите денови се потсетуваме на потребата од меѓусебна помош и поддршка.
Затоа, #УМС ги повикува сите добронамерници да донираат средства за ова семејство кое живее во тешки материјални услови. За таа цел поставивме и кутија за донации во кафулето Центар бар на Рекорд“ – пишува во објавата на претседателот на УМС Лука Кржаловски.

loading...

loading...

2 Comments

  1. Бозон

    Е ова се лагерите што го вртат општеството.
    А не трте, сашко или гехро. Тие се рѓа кои ги зарибуваат за пусти шекел.

  2. emilija

    zdravo semejstvo e temel za zdrava drzava

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ