Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗЕМЈОТРЕС ВО ВЕЛЕС: Попладнево посилен земјотрес го потресе централниот дел на Македонија!

100%
User Rating

Земјотрес со јачина од 2.6 степени го потресе централниот дел на Македонија

 

loading...

 

Земјотрес во точно 18.07 минути во близина на Велес, со епицентар на 6 километри јужно од Лозово на длабочина од 1 километар, земјотрес ги потресе велешани. Серијата на земјотреси кои го зафатија регионот резултираа со низа на потреси во крајниот југ на Македонија во Дојранско.

 

 

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ