Saturday, 22/7/2017 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: Епицентарот на 5 километри од центарот

User Rating

Потресот е почувствуван од граѓаните на Скопје, претежно на западниот дел од градот.

Земјотрес со интензитет од III-IV степени според Европската макросеизмичка скала е регистриран денеска во 12 часот и 44 минути во скопското епицентрално подрачје, информриа Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентар на земјотресот се наоѓа на 5 километри  западно од централното подрачје на град Скопје.

Потресот е почувствуван од граѓаните на Скопје, претежно на западниот дел од градот.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...