Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЗИЈАДИН СЕЛА ХОСПИТАЛИЗИРАН ВО ШВАЈЦАРИЈА: „Нова Македонија“ известува за влошена состојба на Зијадин Села и успорување на преговорите за влада?

62%
User Rating

Иако мандатарот Зоран Заев најави брзо формирање на новата влада, од објективни причини тоа сепак нема да оди толку брзо. Имено, за жал, здравствената состојба на еден од клучните партиципиенти во преговорите за состав на новиот кабинет, лидерот на ДР-ДПА, Зијадин Села, се влошила и тој морало да биде хоспитализиран надвор од Македонија. Како што е познато, Села беше сериозно повреден при инцидентот во Собранието на 27 април, по што беше итно префрлен во една од скопските клиники, каде што му беа дијагностицирани повеќе сериозни повреди – стои во текстот на дневниот весник „Нова Македонија“

zijadin-sela-1

Само по еден ден тој беше префрлен во тетовската клиника, каде што беше задржан поради контузија на мозочно ткиво, хематом и фрактура на черепот. По неколкудневен медицински третман, тој беше пуштен на домашно лекување во Струга. Иако од неговата партија брифираа дека здравствената состојба на Села е подобрена, напротив, ситуацијата се влошила поради сериозни невролошки проблеми. Поради сето ова, Села деновиве е префрлен на лекување во странство, поточно во Швајцарија. Поради таквите објективни околности се доведени во прашање неговото неопходно присуство и активно учество во преговорите за состав на новата влада. – пишува „Нова Македонија“

loading...
loading...

25 Comments

 1. Goce

  Nevroloski problemi toj imase jas mislam od dete taka e roden. Sega e kasno toa da se izlecit i sega pak gi zbrkal ustanovite namesto vo Svajcarija trebase da se prijavit vo slepce vo dusevnata bolnica.

  • Дејан

   Браво за коментарот! xD
   Сосема си во право. Зијадин Села и по сурат и по однесување не изгледаше дека е токму, а замислете тој е по професија ЛЕКАР… Таков злобен човек без тронка хуманост е лекар?! Е такви кадри даваат универзитетите во Тетово и Приштина.

  • Бог

   Кучето не ќе лаешеда му покажеа кој е газдата. Никој ништо не прави 26 години. Зашто се чудиме сега дека работите стигнаа до овој степен, до самобришење од светот?
   Зарем уште не се имаме отрезнето како народ, дека време е да се превземат работите во свои раце?

 2. Branko C.

  Simulator ….. i ova e igra da pokaze kolku e seriozna povredata… sekoj i najmal incident se prikazuvaat kako zrtvi, siroti oni , a nema covek koj nema pistol, a vamu se mnogu mirojlubivi hahaha…….

 3. Marta Kunovska

  Ma neka si ostane tamu dodeka ne se izleci, osobeno umot mu e defekten, neka porabotat na nego

 4. Sofija K.

  Sto si barase si dobi….. Makedonskata nacija bila vestacka ….ccc… kade se togas makedoncite sto ziveele pred dve iljadi godini !? nepismen eden…. Makedonskata nacija e najstara vo Evropa, kako i jazikot

  • Alex

   Ne si ja citala knigata za makedonckite raboti:
   Ako Makedonska nacija ne postoi treba da se oformi.citat na krste petkov misirkov, no ne se mnogu postari kako nacija i vlasite muslimani te.sqiperi albanci,no i francuzite se sto i kusur god. Postari od nas makedoncite

   • Dimitar

    Identitet i nacija se dva različni raboti.

   • Goce

    Nacija moze da se izgubi, da se zbrise vo vojna, megjutoa identitetot e toj, ne menliv. Nacija moze da se izgradi povtorno, identitet ne moze.

  • Alex

   A za Makedoncite od pred 2000 god. Pa tie ne bile isti kako Filip II na primer tie imale covek koj im bil niven Bog te. Carot na Evreite, i denes ne e mnogu razlicno na zalost

   • Goce

    Pred 2000 godini mnogu sto bilo razlicno. Identitetot e toj.

 5. Ag`r

  Carshav ………….

  • Stranec

   Carshav I odza….

 6. Dimitar

  A što očekuvaše “Zijadine”? Od negovoto lice se gleda kakov zlonamernik e, odnosno tipično Šiptarska gomnarija. Za takvite se veli “živeat no i umiraat po mečot”.

 7. grobar ...

  Posle sredbata so Haradinaj mu se slosilo ….????????????

 8. Goce

  SDS se treska od zemja, Vlada nema da sostavi. Pa na kraj, tie ke molat za izbori 😀

 9. Lazar

  Golemiot politicar se zamisluva deka ima pola pratenici vo parlamentot i deka e nekoj vazen pa da dobie na poeni. Kakov primitivizam narode Makedonski so ovie siptarive i del od SDS . Pleme od 15 vek

 10. kvazio

  Svinja mrsna

 11. Trump

  Da ne se vratis ziv seljak eden smrden..

 12. LXV

  Среќен ти подолг, Зијадине.

 13. Чиста Македонија

  Цркни шиптар! Хахахаха

 14. Lukovski

  EDEN SIPTARSKI TERORIST POMALKU VO MAKEDONIJA NEKA SEDI VO SVAJCARIJA TAMU NEKA BARA KANTON NA SIPTARITE . NEMA POTREBA DA BARA VO MAKEDONIJA BIDEJKI SLEDNIOT PAT NE KE MOZE DA JA POSETI SVAJCARIJA .

 15. ,Jim

  Ќе ги тера Швајцарците да учат Албански.

 16. ,Jim

  Па што и ако умри, малце се?

 17. Дејан

  Нека јаде гомна пак против Македонија и Македонците! Како Села треба да завршат сите душмани на Македонија! Да живее Македонија! Вечна слава на хероите кои го ризикуваа својот живот за да го одбранат достоинството на Македонија, а кои денес од режимот на изродот Заев гнијат по затворите.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ