Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ИВАНОВ ИСПРАТИ НОВ ПРЕДЛОГ ЗА ГУВЕРНЕР: Анита Ангеловска-Бежоска е новиот предлог на Ѓорѓе Иванов за гувернер на НБРМ

User Rating

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, потврдија од кабинетот на шефот на државата.

Новиот предлог на Иванов следи откако денеска добил писмено известување од Димитар Богов дека се повлекува од кандидатурата за гувернер на НБРМ.

loading...

Претседателот на Република Македонија новиот предлог го доставил денеска до Собранието на Република Македонија.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ