Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ИЗБРАН ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ НА ВМРО-ДПМНЕ: Ова е новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ и тројцата потпретседатели!

21%
User Rating

Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски.

:

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата.

loading...

КУРИР ексклузивно го дознава новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Новиот список со имиња е спој на млади и искусни партиски кадри.

Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев.

Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски.

Членови на ИК се тројца претседатели на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода.

За членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, како што дознава КУРИР се избрани и: Владимир Нелоски, Даниела Рангелова, Игор Николов, Трајко Славевски, Драги Димитриевски, Влатко Ѓорчев, Силвана Ангелеска, Тони Михајловски, Димитар Димовски, Дафина Стојаноска, Златко Перински, Коце Трајановски, Дејан Јовановски, Дејанчо Ефтимов, Цветан Трипуновски, Игор Божиновски, Костадин Богданов, Ане Лашкоска и Бајрам Требишки.

Седницата на Централниот комитет на партијата се уште трае.

loading...

13 Comments

 1. Trpe

  Pobednickiot tim pod itno da go angazira clenstvoto a ke se pridruzat i mnogu dtugi nepartiski ludje na demonstracii koga ke dojde Stoltenberg vo Makedonija za jazsno da mu se kaze ne vo Nato so smeneto ime bidejki menuvanjeto na imeto Makedonciteso toa ke se osekjaat kako okupirana zemja!

 2. Aleksandar

  Жално за ВМРО-ДПМНЕ. Повторно пиони поставени од Груевски. Истиве луѓе горе што се наброени беа главни негови поданици. Наместо да се демократизира партијата, новиот претседател го направи токму спротивното. Ништо друго не ни очекував од ПИОН НА ГРУЈО !
  Рангелова, Нелоски, Александар Николовски, Мисајловски really ?!

  Фала многу Никола што го погреба ВМРО, а со тоа ја погреба и Македонија.

 3. Jordan Gruev

  Bla bla bla bla )))))))))))) qvazi patriotite veke se pokazhaa kakva nedemoktratska partija rakovodat…

 4. Jordan Gruev

  I Mickovski democrat!? …se pokazha po negoviot izbor…nov kvazi patriot

 5. MANIMAL666

  Несудениот брисераш потпретседател…
  Збогум.

 6. Kire

  Mickovski e kopija na Gruevski. Lazen i glup kvazi patriot koj nema muda da krene glas protiv nikogo. Kazhano mu e osven “EU i NATO” ne smee nishto drugo da kaze.

  • IPejo

   Ne razbiram- duri bese Grujo imeto ne se smeni i pokraj site pritisoci. Kako toa mislis nemal muda ? I nemoj da skokas deka go branam, zboruvam samo za ovaa tema.

 7. Lupco Sydney - Australia

  PA ODI ZASTANI TI BE JORDANE.

 8. Jordan Gruev

  Ne vredi da si go gubam vremeto so takvite. Po 26 godini se gleda od mesecina deka Makedonija nema faide od DPMNE i SDS.

 9. Teodor

  Za da se dikaže Micko..ubava ideja e od g.Trpe evomu pr va šansa povikaj go narodot so 100 do 150 iljadi luge pa neka ima parada i neka se oseti toj zemjotres koga ke dojde onaj drogeraš. Ime nesakam da spomnam kopileno smrdeno .

 10. naume

  OVOJ NE GO BIVA, A I DA GO BIVA NE GO LICI…HAHAHAHA . VMRO LAJNARSKA

 11. naume

  BEZ ANTONIE I ILCHO NEMA VMRO.HAHAHAHAH.. DOJDOVTE NA NIVO NA….. AJ DA NE ZBORUVAM

 12. Heracleus

  Абе какво ВМРО, вие повеќе немате кредибилитет да го носите тоа име. Ќе останите во историјата како предавничка партија, колаборационисти на Заев-Црпката кој ќе ја уништи Македонија. Наместо да протестирате пред Собрание вие седнавте да му шлукате на фашистот од НАТО. Уште ли се занесувате за интеграции со таа злосторничка организација и Европската курва? Еден ден ќе разбере и мнозинството на вашата партија и ќе ве избрка на клоци кај тие што ве донесоја да ве контролираат.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ