Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ИЛИЈА НАЈДОВСКИ СЕ ВРАЌА ВО ВАРДАР: Официјално Илија Најдоски нов технички директор на ФК Вардар!

100%
User Rating

Илија Најдоски и официјално е претставен како нов технички директор на ФК Вардар.

Најдовски кој за Вардар настапуваше во периодот од 1984 до 1988 година и беше еден од столбовите во одбраната, по 29 години се враќа во редовите на македонскиот првак.

– По долго време повторно се враќам во Вардар. Мило ми е што по 29 години ќе бидам во мојот дом. Што е уште позначајно кам-бекот е во историски моменти, кога Вардар игра во Европа Лигата. Се надевам на добри резултати во соработка со стручниот штаб и со останатите. Верувам дека со моето искуство ќе помогнам околу екипата и спортскиот дел. Зенит беше само еден лош ден, сметам дека против Розенборг тимот ќе биде подобар, изјави Најдоски на денешната прес-конференција.

loading...

Вардаровата легенда е само една во низата, што е вклучена во структурите на клубот. Пред него во „црвено-црното“ семејство се врати и Дарко Панчев, тука се и тренерите Чедомир Јаневски, Александар Васоски и Бобан Бабунски.

Со ангажирањето на Најдоски, кој за Вардар одигра повеќе од 100 натпревари, од раководството најавија дека и во иднина ќе продолжат пријатните изненадувања со враќање на дел од легендите во клубот.

 

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ