Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ИСКРШЕНО СКАПОТО „АУДИ А5“ НА ШИЛЕГОВ: Демолиран возниот парк на Шилегови

User Rating

Непознат сторител ги оштетил автомобилите на скопскиот градоначалник Петре Шилегов и на неговата сопруга, кои биле паркирани пред зграда на улица „Хелсинки“.

МВР информира дека синоќа во 23.10 часот, Ш.Ј. (49) пријавила дека во периодот од 17 до 22 часот во средата, на улица „Хелсинки“, поточно на паркингот пред зграда од страна на непознат сторител биле оштетени нејзиниот автомобил „ауди К-5“ и автомобилот на нејзиниот сопруг „ауди А5“.

На возилото на сопругата на Шилегов биле искршени предното лево крило, предниот лев фар, предната и задната лева врата и задното крило, а кај возилото на градоначалникот оштетени биле предното лево крило, предната лева врата, задниот лев штоп и задниот гепек. Сторителот, според МВР, ги искршил автомобилите со физичка сила и остар предмет и незабележан од никого го напуштил местото.

Со оштетувањето причинета е материјална штета која дополнително ке биде утврдена. Полицијата трага по сторителот.

loading...
loading...

3 Comments

  1. kire

    A STO OCEKUVA OVA AROGANTNO KOPILE PAMUK DA MU NOSAT . ABE OVA E NISTO VO ODNOS NA TOA STO SE TOJ ZASLUZUVA I MISLAM TREBA DA SE NASTAVI SO AKCIJATA A STORITELITE JAVNO GI POFALUVAM I DA PRODOLZAT SO POJAKO TEMPO . SAMO NETREBA DAGI ZABORAVAT FRCKO MISOVSKI I LEPOTANOT GRCEV . A PONATAMU PO RED KAKO STO TREBA ZA DA VIDAT KOLKU NARODOT GI SAKA ZAEDNO SO MURTINSKIOT ANTIHRIST KOJ TREBA DA BIDE LINCUVAN STO POBRZO DODEKA USTE NEJA PRODAL MAKEDONIJA .

  2. BOND

    a dali e vistina?

  3. orka

    UBAVA RABOTA MALCE E ZA NEGO GLAVATA DA MU JA ISKRSAT PIJANICISTE RASIPANO

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ