Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

И РАКОМЕТОТ ЛИ ЌЕ БИДЕ ПРИЧИНА ЗА ТЕРОРИЗАМ: Миленко Неделковски за ракометната еуфорија!

63%
User Rating

Ракометната еуфорија која владее во Македонија е благодарение на макотрпната работа на претходната влада и вложувањата во спортот, вели Миленко Неделковски во текст на својот ФБ профил, прашувајќи дали оваа влада ќе го третира славењето на триумфот на нашата репрезентација за тероризам, и дали ќе ја руши Триумфалната капија откако ракометарите и навивачите ќе поминат под истата

„Ете, ако по некој случај направиме резултат, откако се квалификувавме на ЕП преку утакмици играни во СРЦ Борис Трајковски изградена од поранешниот корумпиран режим…
Кога ќе се вратат ракометарите во Скопје… Ќе продефилираат ли во отворениот, двоспратен, кинески автобус на ЈСП купен пред да “дојде животот” во Македонија? Оние автобуси де, за кои криминалците Јанакиевски, Пешевски и Груевски добија провизии?!
Дефилето ќе оди ли по маршрута под Триумфалната капија Македонија, исто така изградена од поранешниит ненароден режим на фамилијата? Прво ќе поминат ракометарите а после Грчев, Алаѓозовски и Ѓунер ќе ја рушат?
Ќе биде ли дозволено пеење на “Излези момче”?
Ќе се вратат ли и оние 600.000 за заедно да славиме?
Поздравниот говор и честитки од Заев ќе бидат ли двојазични?
Ќе биде ли на “условно” пуштен Дурловски да ја отпее химната?
ВМРО ДПМНЕ ќе одржи ли еден панел, или само со соопштение ќе честита.
Дали проаѓањето на толкава толпа народ пред Собранието и собирањето на плоштад, ќе биде третирано како тероризам? Па после ќе гледаме ли апсења на Мукаетов, Мрена, Кире, Борко, Раул…?“ – пишува Неделковски.

loading...

loading...

6 Comments

 1. Vistinata koja boli

  Sekoj koga ke go procita ovoj duhovit post na Nedelkovski ne ke znae dali da se smee ili da zaplace !? Sepak mi se cini toa vtoroto e porealno !

 2. Љупчо

  Знам дека на предавнициве сега не им е сеедно. Успехот на ракометарите ќе го врати патриотскиот дух на народот. Тие фрлија и сеуште фрлаат огромни пари кај своите медиуми, да го скршат народот македонски. И сега оп, седмерец за македонскиот народ. Верувајте дека им се тресат гаќите од настаните кои следат по повраток на нашите херои дома.

 3. Бозон

  Зајко, чојчелеле без кичма и родина. Сељак на светот.
  Гостувањето на зајко на терените кај Момците, делуваше како два-прста-у-уста. Ко влакно у супа. Се виде од продолжетокот на првенството.

 4. grobar ...

  Milenko ne treskaj gluposti … sto se odnesuva do kineskite avtobuscinja tie se gola voda,samo idioti kako nas mozat da kupat vakvo gjubre,neznam da li si se vozel vo niv ama onie starine avtobusi se 10 pati pokomotni … probaj uveri se inaku provizijata so kineskive avtobuscinja bese deebela,neli????Sekoja cest do tebe ali napisi nesto popametno …

 5. muda za bubrezi

  molam do INFOMAX
  da go prenese najnovoto intervju so MIRKA i MILENKO

 6. Иван

  Миленко Пичката

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ