И ТИ КАЈ МОСТАР ЌЕ АТЕРИРАШ: Миленко Неделковски повика на избори откако Заев не успеа да ја плати фактурата пред странците

  • May 19, 2018

По сите пропаднати ветувања и заложби на Зоран Заев и неговата влада за „живот“, новинарот Миленко Неделковски повика организирање на избори

„”Илинденска” – ОХИ.
Пресуди против оние што беа помилувани од Иванов – ОХИ.
Економија – ОХИ.

Значи, дај не тупете, ајде на избори.“ – напиша Неделковски на својот ФБ профил.

Неуспехот да го исполни она што го ветил пред странскиот фактор, односно фактурата која беше испорачана по неговото доаѓање на власт, Неделковски ја гледа со слична судбина како онаа на екс-претседателот Борис Трајковски.

„И ти крај Мостар ќе атерираш.“ – напиша Неделковски.

Претходно «
Следно »