Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КАРПОШ СОКОЛИ СО НОВА ПОБЕДА: Победа над Кожув во последниот натпревар од 5.коло во Супер лигата

User Rating

Кошаркарите на Карпош Соколи го совладаа Кожув во  последниот натпревар од 5.коло на македонската Супер лига.

karposh-sokoli

 

loading...

Во докрај неизвесниот натпревар одиграна вечерва во Гевгелија, гостите во Скопје победија со 79:77.

Кендрик Пери и Драган Лабовиќ постигнаа по 17, Доминик Мавра 16 поени во победничката екипа.

Кај тимот на Кожув, воедно и на натпреварот, најефикасен беше Миливоје Мијовиќ со 23 поени, дедека Американецот, Кенион Мек Нил постигна 17.

На двете средби кои се одиграа порано, шампионот, МЗТ Скопје Ааеродром потешко од очекуваното го совлада Куманово со 81-76, додека Работнички беше убедлив против Фени Индустри со 84-69.

Табела: МЗТ Скопје Аеродром 10 бода, Карпош Соколи 9, Работнички 8, Кожув 6, Куманово 6, Фени Индустри 6.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ