Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КАТАКЛИЗМА ВО ИСТАНБУЛ: Силна бура го зафати Истанбул – градот под вода!

5%
User Rating

Силна бура го зафати попладнево Истанбул, предизвикувајќи поројни дождови со град и грмотевици. Плоштадот Таксим и околните улици се целосно поплавени, а силниот ветер ги занесувал автомобилите.

Поплавени се и трамвајските линии од периферијата на градот кон центарот. Во прекин бил и сообраќајот во метрото.

loading...

Трговскиот центар на Истанбул, „Еминонју“, на брегот на Босфор, исто така, е под вода. Просторот пред Египетскиот пазар е поплавен, а надојдената вода го достигна морското ниво.

Бурата траела околу еден час, по што комунални екипи ги расчиствуваат улиците и се обновува сообраќајот во градот.

Метеоролошката служба предупреди дека вечерва се очекува бура и поројни дождови на азискиот брег на Истанбул.

loading...

2 Comments

  1. Македонец

    Турците спукотија по Американците во Сирија и одма како порачано Американците го пуштија во погон “Харп” еден погон од кој е инсталиран во Кипар, и им истурија еден потоп на Турците во Истанбул. Тоа е кога терористите ја претворија самата природа во оружје со кое му се осветуваат на непријателите, а пак денес, цел свет им је непријател, оти каде одат, лајња серат.

  2. Ivan

    AMERIKANCITE GOSPOT IGRET AKU SAKET MOZAT DA E POTOPAT I RUSIJA I TURCIJA BES PROBLEM TIE PISTOLOT GO DRZED DENES VO SVETOT,

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ