Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КИРЕ ЛАЗАРОВ СО ПОРАКА ДО МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ: Капитенот испрати смирувачка порака!

100%
User Rating

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, упати смирувачка порака до македонската јавност и истакна дека и натаму постојат шанси тој да биде дел од претстојните натпревари на нашите ракометари на Европското првенсво во Хрватска.

-Сè уште правиме анализи. Не можам ништо да кажам, бидете трпеливи, изјави предводникот на националниот тим.

Пред оваа изјава на еден од најдобрите ракометари во светот, многу се шпекулираше за неговото враќање во натпреварите, а во главно прогнозите беа негативни, па дури и ЕХФ објави дека Лазаров нема да игра до крајот на првенството.

loading...

Во текот на утрешниот ден би требало официјално да биде потврдено од страна на РФМ дали Лазаров ќе биде во тимот за мечот со Чешка кој ќе се игра во терминот од 20 часот и 30 минути.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ