КИРЕ НАУМОВ СЕ ИСМЕВА СО ГРАЃАНИТЕ: Тие што немаат автомобили, со парите од поскапувањето на дизелот да си купат костени!

  • January 8, 2018

Скандалозната „честитка“ на владиката Пимен која ја испрати по повод Божик, во која констатираше дека празникот дошол и за оние кои оделе пеш, и за оние кои се возеле во џипови (како тој и Синодот), ја надополни и заменик-министерот за економија во владата на Заев, Кире Наумов

 

Пимен: „Христос се роди и за оние што возат џипови, и за оние кои одат пешки“. Вториве и костени можеа да купат пошто не им поскапи нафтата 🙂 – стои во циничниот коментар на Наумов, објавен на Фејсбук.

Претходно «
Следно »