Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КИРЕ НАУМОВ СЕ ИСМЕВА СО ГРАЃАНИТЕ: Тие што немаат автомобили, со парите од поскапувањето на дизелот да си купат костени!

65%
User Rating

Скандалозната „честитка“ на владиката Пимен која ја испрати по повод Божик, во која констатираше дека празникот дошол и за оние кои оделе пеш, и за оние кои се возеле во џипови (како тој и Синодот), ја надополни и заменик-министерот за економија во владата на Заев, Кире Наумов

 

loading...

Пимен: „Христос се роди и за оние што возат џипови, и за оние кои одат пешки“. Вториве и костени можеа да купат пошто не им поскапи нафтата 🙂 – стои во циничниот коментар на Наумов, објавен на Фејсбук.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ