Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КОГА НА ОПИНОК ЌЕ МУ ДАДЕШ ЧЕВЛИ: Шарениот директор Александар Донев продолжува да троши пари и да шири навреди по социјалните мрежи!

53%
User Rating

Не само што не си даде оставка, туку „шарениот“ шетач Александар Донев откако јавно се бламираше дека ќе ги врател 4.000 евра за авио-билетот во бизнис класа, минатата недела потроши дополнителни 7.000 евра за патување во Албанија

И додека јавноста сведочеше на оставки од морални причини на членовите на ДИК кои согласно законските одредби си поделиле бонуси, но истите јавно не ги објавиле, Донев продолжува да се однесува арогантно и да се изживува со народните пари. За оставка, сеуште нема никаква најва.

loading...

Како дрското и безобразно трошење на народните пари да не е доволно, Донев, инаку директор на агенцијата за развој на туризмот на социјалните мрежи се фали дека со народни пари убаво и богато се храни. Единствено му сметало тоа што изгледал како „сељаче од ВМРО“ со лигавчето кое го носи за да не се извалка.

Ваквото мизерно и неизживеано однесување не е својствено само на Донев, туку и на неговите претпоставени. Така, Шеќеринска потроши неколку десетици илјади евра на бадеми и лешници, владата набавуваше морски плодови, а се точеше и алхохол во хектолитри.

 

loading...

11 Comments

 1. Аминта

  КОМУЊАРСКИ ОПИНОК ЗАЛУТАЛ ВО РЕСТОРАН, ПА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИСПОФАЛИ. ЗАПНАЛ КАКО СВИЊА НА ПОМИЈА…СЕПАК, ТОЈ Е ИЗБОР НА ГЛУПАВИОТ НАРОД

  • Марко

   Коментар на место…

 2. Manimal

  А шо е разлика од сељачко комуњарско пиздуле шо се дебели на буџет? }:-)
  На крај, сите товени свињчиња се колат… 😉

  • Чиста Македонија

   И тоа со викиншка сабја на колд стил со симболи на Один

 3. Setne

  Ova prase li e , sarena izdrkatina li e, gomno li e samo covek ne e.

 4. Skoba

  Инфомакс , чаршиски муабети , со црнобелите А4 формат листој испринтани по 2 денари на наталија ивчева кај шо докажва изборни криминали , овие вакви глупи сајтој , треба да ги знај цел народ , и да знаат дека ова не е вистински сајт туку дека е некоја си нискоинтелегентна пародија од сајт !

  • Сведок

   Абе Шарко? Беше ли да го коментираш Политико и неговиот сајт?

  • Чиста Македонија

   Абе куртон еден комуњарски,ајде марш од тука.Ова е патриотска страна,оди на твоите педерски и комуњарски страници,таму јади лајна до утре шиптарољубец еден

  • Manimal

   Од кај се испрде сега ти?!?!? 🙂
   Бедотијо шаренка, ај пули си маките на друго место!
   Оние болварските овцојеби барем имаат некаков обид за стратегија.
   Ти шо глумиш сега хајинтелиџенс, а си дегенерирано копиљче од некоја струмчка вукојебина донесена у Скупје, и ти рекле дека сега си уау? 🙂
   М`РШ, КУЧЕШКО ПРОЛИВЧЕ!

 5. Сведок

  А од овој тн. Директор поголем ќутук нема да се роди. Иако сум противник на абортусот, кога гледам вакви црепови си мислам да му се даде шанса?!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ