Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КОЛЕДАРСКА ПЕСНА НА ЗАЕВ НА ВРАТАТА НА БЕСА: СДСМ крева раце од формирање на Влада, заедно со радикалите од Беса спремаат насилни протести!

25%
User Rating

Коледарската песна годинава, Зоран Заев одлучи да ја испее пред вратата на централниот штаб на радикалите од Беса во просторите во ТЦ Мавровка

zaev_besa

Денес нема соопштение од СДСМ ниту од Беса за тоа што се разговарало на тајната средба на која што покрај Зоран Заев, од СДСМ присуствувал и генералниот секратар на СДСМ Оливер Спасовски. И покрај обидите да се сокријат од јавноста, не успеаа да се сокријат од камерите кои ги уловија двајцата во ТЦ Мавровка.

loading...

Иако јавноста остана пократка за објаснување за причината за средбата, Заев и Беса претходно разговарале за федерализирање на Р.Македонија преку промена на Уставот, а со помош на албанската дијаспора и Владата во Тирана.

Со ова Заев дефинитивно му зари нож во грб на ДУИ и Али Ахмети на кого во целиот предизборен период го нарекуваше криминалец и нелегитимен претставник на Албанците. По најавата на опозицискиот портал „Плусинфо“ предводен од Бранко Геровски, а финанисран од Сорос и УСАИД, се добива впечатокот дека СДСМ ги креа рацете од формирање на Влада и заедно со радикалите од БЕСА се подготвуваат за насилни протести!

loading...

4 Comments

 1. Lazar

  Bedni Jadnici

 2. Branko

  UMNO——B OLNI——-SLEPCI

 3. СМРТ ЗА ШИПТАРИ И КОМУНИСТИ

  Епа значи неизбежна е Украината.Глсдајте на плзитивната страна.Ќе правиме сапун од шипците и предавниците.Господ Бог и Синот Божји се со нас.Овојпат ќе победиме да ја зачуваме и исчистиме Македонија.Амин!

 4. luka/spence

  Zaev e completely fucked

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ