Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ЦИА

36%
User Rating

Портпаролот на владата изјави дека појма немале дека во ДИК за 18 месеци земале 30 плати. Не треба да се види дали само за 18 месеци земале 30 плати туку откако се поставени на таа функција видете колку пари имаат земено.

Кога јас држев пресови дека оној тосумон Чичаковски енд компани. после секои избори делат по 20.000-тина илјади евра веројатно малкумина поверуваа. Сега бидејќи тоа Бејли го зборува, неговите информации мора да се точни. Замислете и управа за приходи појма немала. Како тоа нема појма? Секоја исплата оди преку трезорската сметка и секојдневно таа се контролира. За ова треба да сноси одговорност и директорот на УЈП, како може да дозволи една државна институција за 18 месеци земе 30 плати, без да реагира и да започне со соодветни институционални постапки. Тоа само покажува колку Американците ни се навлезени во нашите институции со свои шпиони, а и не контролираат и преку технологијата, поточно преку софтверските решенија донирани од УСАИД.

Кога тоа ДИК се „утепа“ од работа? За што ги поделија парите? Ако се сеќавате два пати минатата година одложувавме избори, во април и во јуни, затоа што тие не беа подготвени за избори, нели? Списокот не им беше прочистен. За неподготвеност се зема ли пари? Отидете утре кај 12 часот во просториите на ДИК и ќе видите дали има некој на работа. Па тие работат само 10-тина дена пред и по избори. Веројатно се претргнуваат од работа во оние 48 часа кога треба да одговараат на поднесените жалби на изборните резултати што е нивна законска обврска. Веројатно тука е влезена и паузата за спиење, во тие 48 часа, што си ја направи буцкото Чичаковски минатата година, кога цела нација го чекаше наводно да се наспие.

loading...

Одговорност треба да сноси ДИК, но и УЈП. И министерот за финансии. Овие средства одат на лична трансакциона сметка и нека не кажуваат приказни дека трезорот тоа не го гледал.

Што ќе и се информации на владата кога таа си ја има ЦИА и Бејли. Тие им кажуваат што чини, а што не чини во државата. Кој земал повеќе, а кој треба да врати.

loading...

6 Comments

 1. RISTO

  krivicni prijavi za site gresni VOtaa komisija, BARAM.

 2. Zlatko

  STEVO ne Treba NERVOZA NE, Ne TREBA , Ova i Po SITE NAJDOLNI te. EBIVETARSKI POGLEDI e Jasno Kako DEN vo REPUBLIKA MAKEDONIJA Imame PREMIER ili VLADA Kako i PRETSEDATEL Edno LICE Pretstavnik na Cadorot te.DEEP STATE a Toa e BEJLI-Guvernerot na MKD so Zamenicite Tesla, Fukarata Bivsha od MVR i Zamenih na Pomoshnikot ili PORTIROT Ji,, Ostanatoto e BORANIJA ili LUK i VODA ..??? Ova E Vistinata Za DENESHNA MAKEDONIJA koja Dopolnitelno E Rastrgnata od BORBATA za OPSTANOK na DPMNE ili Borbata Za PREVLAST vo DPMNE Sto e Vo TEK, a NARODOT MAKEDONSKI Se Ushte Ceka LIDER so MADINJA da Go POVEDE vo RESHAVACKA BITKA za ODBRANA na MAKEDONIJA od Belosvetskite HIENI i so Site BOI Oboeni DOMASHNI ABDAL-IMBECILI ..??? Jas VERUVAM vo BOGA i Znam (Istorijata toa go Dokaza) na Svoj SVOJSTVEN Nacin Ke Ja ZASHTITI MAKEDONIJA Oti GOSPOD BOG e GOLEM, ZABAVA AMA NE, NIKOGASH NE ZABORAVA Na ZDRAVJE ABDALI SPOLAJ VI

 3. Канализација

  Абе се скапав од смеење, дури ќе паднев од столот! хахахааа
  Велит, ќе да ги плаќале ако не за работата тогаш ваљда за тоа што спијат дома им!!! ХАХАХААААА !!!
  Абе цел циркус без граници! Еден клоун влегува, друг излегува.
  Но која е поуката, жалосната вистина за сѐво ова?
  Оние обичните фајромчиња што појма немаат јадат по глава, или поточно им земаат од џебовите. А тие кутри фајромчиња стојат онака неми ко прост#ци веќе 26 години (плус уште 46 години пред тоа). Ете зошто 550 години бевме под турско ропство и денеска со гума сами се бришиме од живите. Никој не треба да поведи војна против над или да потроши човечки жртви или пари. Ништо! Самите имаме еден куп изроди, предавници, бандити и криминалци кои за пет пари еве си продаваат и мајка и потекло.
  Навистина чудесна некоја земја.

  • Бозон

   Немогуќе. Дојде време сашо аналитико да го кара бејлиотот што свирнал за бизнисот на дик. Нивната бизнис активност за време на изборите јавно ja мувлосал. А се знае од каде доаѓаат кУмандите врз “напатените” во ус-асс амбасадата.
   Отткако рошавиот се завзема, ги снема должничките наслови по цел свет за маките на грчињата, ама се преселија во Македонија. Па поврзи ги точките, не само фајромизирај.

 4. Slavjan Mk

  IZJAVITE NA KRIMINALCITE OD ,SDS, SE SMESNI SITE

 5. Slavjan Mk

  OVAA KRIMINALNA VLADA KOJA SO SILA DOJDE I VLADEE SO DRZAVATA NE SAMO STO BESPRAVNO KRADAT NEGO IMAAT GOLEMA MREZA NA KRIMINALCI KOJ GI PODRZAVAAT ,UJP, TREBA DA PREZEME ODGOVORNOST I DA GO RESI SLUCAJOT SO ,DIK, I DRZAVNOTO JAVNO OBVINITELSTVO DA PREZEME DEJSTVIJA ZA VAKVOTO RABOTENJE NA DRZAVNA INSTITUCIJA I DA SE KAZNAT POD HITNO POSTO ,DIK, E DIREKTEN UCESNIK ZA SITE KRIMINALNI DEJSTVIJA KOJ SE DESAVAAT VO MAKEDONIJA, TIE SE ODGOVORNI ZA SVE I; ZA DRZAVNITE IZBORI ,PARLAMENTARNITE , ZA SITE IZBORI KOJ SO FALSIFIKAT JA UNISTUVAAT DRZAVATA ,DIK, E GLAVEN VINOVNIK, ZA SVE , STEVCE JAKIMOVSKI E EDINI SO STAV I GORDOST KOJ JAVNO I TOCNO GI KAZUVA VISTINITE KOJ DRUGITE POLITICARI NEMAAT HRABROST TOA JAVNO DA GO KAZAT .AKO NEKOJ TREBA DA BIDE VO VLASTA NA MAKEDONIJA TOA E STEVCE JAKIMOVSKI , TANJA KARAKAMISEVA, MICOV, BLAZE RISTEVSKI,OLIVER ,MILENKO,MIRKA ,CUCULOVSKI I MNOGU DRUGI KOJ JAVNO JA ZBORUVAAT VISTINATA.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ