Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КОМАНДАНТ МАЛИШЕВА ДО ЗАЕВ: Или исполни го ветувањето, или тешко дека ќе има живот…

9%
User Rating

Мухамед Красниќи, познат како командант Малишева, кој се наоѓа во скопскиот затвор, напишал на фејсбук за неговата состојба и неговиот револт по објавувањето на драконските казни. Еве што порачува:

“Почитувани пријатели добровечер на сите, без разлика на која партија или вера припаѓате. Сега правиме 31 месец во протвор.
Во текот на ова време сум видел се, силни и лоши мажи, сум го видел она што вие не сте го виделе и дојдов до еден заклучок дека луѓе постабилни кои цврсто стојат во затворите како нас албанците нема!!! Го велам ова бидејќи сум видел македонци, роми, бошњаци, срби и бугари но сите плачат како деца искарани, затоа со уверување кажувам дека како нашиот народ нема! Тоа се вистински мажи кои стојат цврсто.
Но уште колку време ќе страдаат албанците?
Ако денес Груевски замина утре може повторно да дојде некој.
Иако оваа влада со Заев променува некои работи најпрво за доброто на својот народ а потоа и за другите, зошто ако не се занимаваше со реформи оваа држава немаше да постои.
Сега останува да се види дали ќе ги истера до крај своите дадени ветувања, ако не.
Тогаш тешко дека ќе има соживот тука во оваа кревка држава.“, напиша Красниќи, пренесува порталот на албански јазик ИНА.

loading...

 

loading...

8 Comments

 1. Biser

  I internet ste mu dale

 2. Љупчо

  Храбри се затоа што знаат дека кај и да е нивните американски газди ќе ги извадат од затвор.
  Колку се храбри се виде на Косово 1999, кога Србите за 3 дена ги исфрлија преку граница во Албанија, а и 2001 тука го јадеа стапот. Се што направија беа терористички акции со подршка на НАТО, Америка, ЕУ и предавничките министри од СДС. Америка и ЕУ ги напикаа овие предавници: Владо Бучковски, Илинка Митрева и други во т.н. експертска влада за да ја дотераат Македонија до ова дереџе.

 3. Makedonski

  Љупчо имаш право ѕа се, но работите ке се сменат, предавниците ке платат и ке ми биде пресудено на начин како што им се судело на предавниците пред 100 години. Како тш пресудувале нашите комити. шиптарското племе ке свати до каде можат да си пружат нозете многу од нив пречекорија и за тоа ке одговараат на ист начин. Непријателот се поништува на ист начин како што тој дигна рака на нас. Овој пат тоа ке биде трајно. Верувај беѕ Македонија беѕ македонскиот народ беѕ решаванје на македонското прашање нема да биде мир во „демократска Европа„. Македонската кауѕа ке се брани многу повеке надвор од македонија. Затоа што борбата треба да се пресели на територија на непријателот. И ке се пренесе. Македонија е вечна а македонскиот народ ке покаже дека сите кои мислеа дека ке не поништат многу погрешиле и за тоа ке платат со својот живот. Нека се курчат шиптарите сега нас ни одговара листата се прошириува знаеме точно кого треба да го елимираме тоа се однесува ѕа сите и предавниците и „поштените демократи увеѕени олеснувачи„. За Македонија до гроб Македонски Патриоти

 4. Чиста Македонија

  Хахаха бедни смрдени козоебачи шиптарски.Ова не ви е 1944 ниту 2001ва ви ги знаеме сите нечисти работи и сите планови а исто сега не е Јелцин пијаницата туку Путин царот.И он чека едвај на Косово да ви влезе во 2018,а да знаете дека и нас Русија ќе ни даде тешко оружје како што им даде на националистичките сили во Сирија,па видете козоебачи од вас тука што сте 300.000 нема еден да останете,во 2001ва за неколку дена ве истребивме бегавте со бели гаќи преку планините во Аналбанија,ама овој пат ќе го немате тоа задоволство лигуши едни.Вашата скапана Америка исто ќе падне на Балканот и во Македонија,а не во Кореја или Сирија.Убаво си знаете

  • Slobodan

   vo Radusa 700 siptari protiv 35 policajci ( na krajot im pristignuvaat pomos od 40 tigri) ne mozea da dobijat bitka.Im bese potrebno da imaat barem edna pobeda, da imaat sto da slavat.Ama seedno go jadea stapot.Epilog : od nivna strana 150 mrtvi, od nasa 7 raneti.Toa e nivnoto herojstvo (isto kako na Kosare srpsko albanska granica,ginea kako golubi)

 5. MK

  Научно докажано. Колју помалку мозок, толку поголема храброст.
  Затоа ние Македобците сме поналку храбри.

 6. ORGI

  E SEGA VAKA…
  DA RASCISTIME NEKOI RABOTI…
  VIE HRABRI…?
  ZNACI VO ZIVOTOT SO IMAL PREKU 200 TEPACKI SO GOLI RACE,AMA SO MAKEDONCI,SRBI ITN,CUDO KOGA TREBALO FERKA SO SIPTAR VE NEMALO,ILI STE DOAGJALE PO 15-20 DUSI,I NA KRAJ STE MOLELE DA SE SMIRAT RABOTITE…
  AKTIVNO SUM UCESTVUVAL I VO 2001 NA PRVA BORBENA LINIJA NASEKADE NIZ TETOVSKIOT FRONT….
  I TOGAS ISTA PRIKAZNA STE SE BORELE SAMO SO DALEKUMETNO ORUZJE,A U REALNI OPSADNI SITUACII NA 50-20 METRA STE BILE 20-30 NA 2-3 NASI…
  I LICNO JAS IMAM PORAZENO 3 VASI OPSADI OD PO 10-15 DUSI…
  OVA SE DOZIVEANI FAKTI…
  A TI MOZES KOLKU SAKAS DA ZBORUVAS…
  I PAK KE KAZAM ,NE VE MRAZA IMAM EDEN KUP DRUGARI SIPTARI ,AMA DAJ DA BIDEME REALNI…DA STE ZIVI I ZDRAVI I VIE I MAKEDONCI I SRBI I BOSNJACI I ROMI ITN…
  POZDRAV I GOSPOD SO VAS…

 7. Trpe

  Ovaj Zaev go smeta za svoj”Zaev napravi raboti prvo za svoite pa posle za drugite” poznato e sto mu bese prvo na crpko zakonot za jazici!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ