Saturday, 24/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КОМУЊАРОИДНАТА ХУНТА ВО ПАНИКА: Упади на прес конференции, манијачење кандидати, натрапништво – Ивица Коневски им ја разби мизерната пропаганда на среде улица!

61%
User Rating

По упадот на Петре Шилегов на прес конференцијата на актуелниот и кандидат за градоначалник на Скопје Коце Трајановски, на која со своето малограѓанско однесување бараше ТВ дуел со актуелниот градоначалник, од кој впрочем самиот Шилегов во неколку наврати избега, СДС го одврзале и Саше Политико да манијачи кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и натрапнички да ги застанува на улица

 

loading...

Ова само ја покажува нервозата во редовите на СДС на три дена пред одржување на локалните избори, на кои и самите знаат дека ќе изгубат и тоа со голема разлика. Саше Политико, или како што некои го нарекуваат Поликлинико поради неговите ступидни методи на работа, денес се стави во служба на кандидатот на СДС во Аеродром Златко Марин, кој во изминатиот период во неколку наврати беше фатен како зема рекет од фирми за да ја финансира сопствената кампања, но и вршел притисоци и закани врз бизниси во општината со закани дека ќе им „пуштел УЈП да ги затвори“.

Мизерно.

loading...

4 Comments

 1. Љупчо

  За вакво кретенско однесување Саше Политико доби еднаш и шамар. Од тогаш има и друго име, Саше Шамарлитико. Мислам дека ова најмногу му прилега и треба редовно да добива шамарање за да не си го изгуби убавото име.

 2. Trpe

  Mnogu jak ovaj Marin mozedi ke pusti i mudzahedini ili ke go pusti i Bejli da gi plasi glasacite!

 3. Петар аВстралија

  За Саше само куршум внело исто и неговата фамилија кучиња касапски племе нивно да се сотри.

 4. Maliciozno no vistinito

  Se prasuvam zosto voopsto mu odgovara, takvite kontraverzni likovi kako Saso Politilko, koj nema ni “n” od novinar i koj se “skaral” so dikcijata, treba da se ignoriraat !?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ