КОМУЊАРОИДНАТА ХУНТА ВО ПАНИКА: Упади на прес конференции, манијачење кандидати, натрапништво – Ивица Коневски им ја разби мизерната пропаганда на среде улица!

  • October 12, 2017

По упадот на Петре Шилегов на прес конференцијата на актуелниот и кандидат за градоначалник на Скопје Коце Трајановски, на која со своето малограѓанско однесување бараше ТВ дуел со актуелниот градоначалник, од кој впрочем самиот Шилегов во неколку наврати избега, СДС го одврзале и Саше Политико да манијачи кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и натрапнички да ги застанува на улица

 

Ова само ја покажува нервозата во редовите на СДС на три дена пред одржување на локалните избори, на кои и самите знаат дека ќе изгубат и тоа со голема разлика. Саше Политико, или како што некои го нарекуваат Поликлинико поради неговите ступидни методи на работа, денес се стави во служба на кандидатот на СДС во Аеродром Златко Марин, кој во изминатиот период во неколку наврати беше фатен како зема рекет од фирми за да ја финансира сопствената кампања, но и вршел притисоци и закани врз бизниси во општината со закани дека ќе им „пуштел УЈП да ги затвори“.

Мизерно.

Претходно «
Следно »

loading…