Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

Кочани на мирен протест: Ние сме Македонци и Македонци ќе останеме за навек

User Rating

И вечерва граѓаните на Кочани преку мирен протест и дадоа подршка на иницијативата „За заедничка македонија“ отфрлајки ја тиранската платформа и напорите на СДСМ и албанските партии за редефинирање на државата.

kocani zzm

Пред присутните се обрати Гордана Манева, педагог од Кочани која ги повтори барањата на граѓаните за унитарноста на државата за зачувување на единството.

– Ние сме Македонци и Македонци ќе останеме за навек. Сакаме да живееме во држава со унитарен карактер, да го почитуваме нашето единство и слога и да не дозволиме мешање од страна на т.н. тирански платформи, истакна Манева.

loading...

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ за утре закажува протестен марш низ улиците на Кочани.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ