Tuesday, 22/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КОЈ НЕ ГО СЛУША ЛАВРОВ, ЌЕ ГО СЛУША ШОЈГУ: Русија ги испраќа протераните американски дипломати со јасна порака!

73%
User Rating

Во екот на руско-амеркинаската „војна на санкции“, московските трговци решиле со попусти, и симболични опростувачки подароци да ги почестат протераните американски дипломати. Продавницата „Армија Русија“, која припаѓа на Министерството за одбрана на Русија, објави дека почнува специјална акција во која американските дипломати кои ја напуштаат земјата ќе им овозможат попуст од 20%, а исто така во спомен ќе им подарат и несекојдневен сувенир – маица со ликот на двата најпопуларни и најавторитативни руски министри. Подарокот е симболичен и носи јасна порака.

На градите е портрет на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, а на грбот е министерот за одбрана Сергеј Шојгу. Маиците се во црна боја, а на нив со бели букви е напишано: „Кој не го слуша Лавров…ќе го слуша Шојгу“.


Дипломатите единствено имаат обврска да при купување на сувенири во продавницата на руското МНР да покажат документ со кој се докажува дека се вработени во Амбасадата на САД на Русија.
Акцијата ќе трае до 1.септември, кога на американските дипломати им истекнува рокот за напуштање на Русија.

loading...

2 Comments

  1. Manimal

    Мрњао! 🙂

  2. kole

    bravo za rusija

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ