Tuesday, 22/8/2017 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КРВАВА ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ ВОЛОНТЕРИТЕ: Работници кои расчистувале од поплавите се истепале!

5%
User Rating

Вчера околу 11.30 часот на ул. „Роман Каскаљиевиќ“, од работниците кои биле ангажирани за расчистување на поплавените куќи, дошло до нарушување на Јавниот ред и мир со тепачка, соопшти МВР.

poplava-skopje-policija-70952-640x341

Лицата А.С., Б.С. и З.С. од едната страна и М.A. од друга страна си размениле по неколку удари по лицето и телото со што се здобиле со видливи повреди главата и телото.

Поднесени се четири записници за констатиран прекршок по член 11 од ЗППЈРМ.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...