Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КРИВИЧНА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ОД ДЕМИР КАПИЈА: МВР поднесе кривична пријава за екс-градоначалник од Демир Капија поради злоупотреба на службена положба

User Rating

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против Т.Д. (60), поранешен градоначалник на Демир Капија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“, информира Министерството во редовниот деневен Билтен.

Во периодот од 2011 година до септември 2017 година пријавениот, како градоначалник на Демир Капија, овозможил на вработените И.В. (43) и Р.Д. (47), двајцата од Скопје, и покрај тоа што повремено доаѓале на работа, да примаат месечен надомест.

loading...

 

Со ова пријавениот им овозможил да се стекнат со противправна имотна корист од 3.073.859 денари, на штета на Буџетот на општина Демир Капија.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ