Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ОДЛУЧИ:Осомничениот Васе Доневски останува во притвор

User Rating

Поранешниот директор на владината Службата за општи и заеднички работи Васе Доневски, осомничен дека ја злоупотребил службената положба ќе остане во притвор уште 30 дена.

Доневски, претходно беше во притвор во истражниот затвор во Скопје, но денеска по истекот на 30 – те дена , на предлог на Обвинителството, Кривичниот совет му го продолжил притворот за уште 30 дена.

loading...
loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ