Monday, 22/1/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЛАВРОВ: Време е сите да покажат каква сила се

100%
User Rating

Русија им предлага на партнерите да ја анализираат воената мапа на Европа, изјави на новинарите , министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров на крајот од  неформалниот самит на министрите на ОБСЕ во Минск.

„Предлагам како прв чекор да седнеме со воените официјални лица, со картите на маса, да ги видиме какви се силите и средствата во Европа, каква воена доктрина секој од нас има и како тие се применуваат“изјави шефот на руската дипломатија  Сергеј Лавров.

loading...

Покрај тоа, лавров изјави дека ОБСЕ и понатаму е изложен на инерција од низа партнери да еден број на решенија во сферата на безбедност.

„Сеуште владее онаа инерција која почна пред три години поради познатите случувања, а која ја одржува намерата на оние членки на ОБСЕ кои се дел од Северноатлантската алијанса да ги узурпира клучните одлуки во сферата на безбедност“, изјави шефот на руската дипломатија.

Лавров истакна и дека Москва смета дека е недопустливо тоа што САД сеуште го немаат решено прашањето со руската дипломатска сопственост во Америка, додавајќи дека Русија подготвува реципрочни мерки.ј

loading...

2 Comments

  1. kire

    BRAVO LAVROV NEKA SITE GO SLUSNAT I VIDAT OVA I AKO ZNAAT DA CITAAT MEDJU REDOVI. E PA ALBANCI POVELETE SO VASATA PLATFORMA STO POSTO KE BIDE SPROVEDENA AJDE POCNETE VO REALIZACIJA DA VI EBAM KRVTA ,PLEMETO,VERATA I SE NAJMILO SMRDENO I KRASTAVO PLEME.OVIE STO SE SILEA KE GI OSLOBODUVAAT TERORISTITE OD KUMANOVO AJDE BUJRUM PA KE SE NAPRAVI ZA SITE EDNA UBAVA SKARA I DA SE ISPRZAT DO KOREN AJDE KAKO GOSPOD NEE NIKOJ .

  2. Ag`r

    Zapadot e svesen za svojot potop I seuste se drzat za krajbrezjeto ( istocna evropa ) im preostanuva da ja upotrebat od niv izmislenata doktrina na Golemata preselba na slovenite ( CEVCETO )
    Dosta so prepravanje deka se demokratski sistemi koga I na zapad se vode borba za vladeenje a bogami I za opstanok. OBSCE e golem problem za mirot vo Evropa mesto na nabluduvaci tie se pottiknuvaci na problemite koi I odat vo polza na sad I 2-3 vazali vo samata eu

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Phone: 071/547-011

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

January 2018
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031