Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЛАВРОВ ОТКРИВА: Плачела ли Викторија Нуланд додека преговарала со шефот на Руската дипломатија?

68%
User Rating

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров ги негираше гласините дека за време на преговорите ја довел до солзи бившата помошничка државен секретар на САД Викторија Нуланд

„Не, тоа се нема случено. Тоа се лаги“, рече Лавров во интервју за телевизијата „Русија 1“.

loading...

На прашањето по што се разликуваат преговорите со дипломати мажи и жени, министерот наведува дека на „жените не смее да им се попушта бидејќи тоа би било политички некоректно“.

„Ние ги почитуваме жените исто како и мажите. Тоа е подобриот дел од човештвото“, додава Лавров.

Лавров и Климкин

Одговарајќи на прашање на кој јазик разговара со украинскиот колега Павел Климкин, Лавров потсетува дека Климкин е роден во Русија и дека знае руски јазик.

„Тој е родум од Курск“, објаснува Лавров.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ