Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЛАКРДИЈА: Артан Груби се сликаше со фотељата на потпретседателот на САД, Мајк Пенс

User Rating

Пратеникот од ДУИ, Артан Груби деновиве е во САД, каде беше и на молитвениот појадок кај американскиот претседател Доналд Трамп.

Груби вечерва на својот Фејсбук профил објави фотографија од канцеларијата на американскиот потпретседател Мајк Пенс.

loading...
loading...

13 Comments

 1. 7_Канализација

  Каде е Македонската држава да го осуди САД за тоа што САД пред камери разговара со Македонска партија и не го постави државното знаме на Македонија туку знамето на друга држава, на Албанија.
  Кај сте бе Македонски државни Установи, каде сте бе претседателе, кај се криете сите бе гнасотии едни ко пи#ка под кошула?

  • BOND

   amerikanskoto i albanskoto zname se vo stabot na dui,ne e vo SAD ovaa slika…

 2. Dimitar

  Kutri Šiptarski podližurko!

 3. НИКОЛА

  НЕ МИЕ ЕДНО ЈАСНО. КОЈ ЈА ПРЕТСТАВУВА ОВАА НЕЛЕГАЛНА ВЛАДА. СКАПАНИОТ ЗАЈАК МУРТИНСКИ ИЛ ОВИЕ ШКИП ТЕРОРИСТИ КОЈ СЕ СЛИКААТ КАДЕ ШТО ЌЕ СТИГНАТ СО ШКИП ЗНАМЕТО.ЗАРЕМ ЌЕ СЕ ОГЛАСИ ЕДЕН И ОВА ШТО ГО ПРАВАТ ТЕРОРИСТИВЕ ЕДАШ ДА ГО КАЗНАТ ЗА ДА НЕ ГО ПОВТОРАТ ПАК ИЛИ ЌЕ СЕДИМЕ СО СКРСТНИ РАЦЕ И ТИЕ ДА НИ ЈА РЕШАВААТ СУДБИНАТА. КАДЕ Е ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ДА ПРЕЗЕМЕ НЕШТО ИЛИ И НЕГО ГО ПОТКУПИЈА. ЕЈ ЖАЛНА МАКЕДОНИЈО, ДО КАДЕ СТИГНАВМЕ СО ОВИЕ ШТО ИЗИГРУВААТ ВЛАСТ. ЗАТВОРААТ ПАТРИОТИ А ПУШТААТ ШКИП ТЕРОРОСТИ НА СЛОБОДА. ДАЛИ СИТЕ МАКЕДОНЦИ КЈЕ
  СТАНИМЕ И ДА СИ ЈА ОДРАНИМЕ МАКЕДОНИЈА ИЛИ КЈЕ МУ ЈА ПРЕПУШТИМЕ НА ОВИЕ КРИМИНАЛЦИ,ПРЕДАВНИЦИ,ЛАЖГОВЦИ,КВИНСЛИНЗИ И ШКИП ТЕРОРИСТИТЕ ДА СИ ПОИГРУВААТ СО НАШАТА СУДБИНА.

 4. MANIMAL666

  Ууууууу, колку е среќно! 🙂
  „На оваа фотеља се позиционира Глутеус Максимус на Подгосподарот… И ми дозволија да се сликам со милувачка прегратка, будејќи не сум достојно во живо да го допрам… ВРВНО достигнување за моите соплеменици!“
  Поправката на граматиката е моја, хе хе хе!

 5. Krste

  Само клање

 6. kire

  ABE SIPTARISTE TISI EPTEN BOLEN MAJMUN KOJ ZNAE PREFRIGAN DA BIDE VO ODREDENI SITUACII . AMA ZNAJ ZELBATA ZA PROMENA NA IMETO NEMA DAVI SE OSTVARI KAKO NI DVOJAZICNOSTA I SITE DRUGI VASI ZELBI . BIDI SIGUREN MKD NARODOT SAM KESE ORGANIZIRA I KE VIDITE KAJ KEVE SPIKAME KOSOVO MAKEDONIJA SIPTAR NEMA DA POSTOI DO JADRAN KEVE SPIKAME I KE VIDITE DALI NEKOJ KE PREZIVEE A KESE SLUCI MNOGU BRGU . RUSITE SE VO SRBIJA SO ELITNA VOJSKA SE CEKA ZAEDNICKI VO ISTI MOMENT SO SRBITE I RUSITE DA VE SPRZIME GO ZNAETE STO SE MOZE DA NAPRAVI ISKENDER 400 . POSTO STE MNOGU JAKI SO 2 ORUDIJA KE VE SNEMA OD ZEMJAVA I OVA GO KAZUVAM BEZ TRONKA ZAL ZASTO VIE TOA NEGOZASLUZUVATE IMATE SREKA NE PREDADE GORGI I GRUJO I SDSSIPTARITE VI DOJDOA NA POMOS I NORMALNO E OVA STOSE SLUCUVA . NO KOGA VEKE VIDOVME DEKA MORAME SAMI KE VIDITE STO KE STANE OD VAS TOA MORA DASE SLUCI ZASTO VEKE SOVAS NEMOZEME DA ZIVEEME . VO NAREDNIVE 100 GOD. VIE NEKE MOZETE DA KONTAKTIRATE SO MAKEDONCI ZASTO EDNOSTAVNO TOA NESMEE DA SE SLUCI . MAKEDONCI SITE SLOZNO I CEKAJTEGO MOMENTOV NA ODLUKA VRAKANJE NEMA . DA ZIVEE MAKEDONIJA .

 7. Igor Janev

  Mojata metoda podrazbira procedura za prodlzhuvanje vo OON chlenstboto pod ustavnoto ime vo ON odnosno :
  1. raskin na pregovorite vodeni od Nimic;
  2 .Nimic, potoa, za kraj ili prekin izvestuva Generalen Sekretar na ON (Gensek) za kraj ili traen prekid na pregovorite, kako trajno opredelnie na Makedonija;
  3. Generalen Sekretar i Grcija, potoa, izvestuvaat Sovetot za Bezbednost (SB), i baraat (itna) sednica na Sovetot za Bezbednost na ON, bidejki drzhavata veke nema namera da pregovara za imeto;
  4. na sednicata na SB se donesuva SB Rezolucija ili samo Pretsedatelsko sooposhtnie na Pretsedavash na SB kade se povikuvaat i devete strani da nastavaat da pregovaraat;
  5. Makedonija, potoa, podnesuva Baranje za Dneven red za Generalnoto sobranie (GSON) do Generalniot komitet na Generalnoto sobranie na ON ( t.e. predlog tochka za Dneven red na sednicata na Generalnoto sobranie na ON);
  6. predlogot , potoa, po glasanjeto vo Generalniot komitet pominuva i se stava na glasanje na Generalnoto sobranie na ON (UNGA/GSON);
  7. se glasa za prodolzhenie ON chlenstvoto pod ustavnoto ime RM;
  8. koga ke se izglasa prodolzhenie ON chlenstvoto pod Republika Makedonija vo GS na ON,
  zavrshuva cela rabota, i nemame veke problem so OON i so Grcija vo OON odnosno problem so imeto e reshen.

 8. Vistinata koja boli

  Negoviot avtoritet dosega samo do foteljata !?

 9. Branko MAKEDONSKI

  ovaj kak roden za firera 4etvrtoga balisti4kog rajha za u makedoniju……trenira si ne4ovek kako ke izgledav na slike 🙂

  • Branko MAKEDONSKI

   isto kako “nasega” bivsega firera ljuB4eta koji se slikav s’s dzeneralsku unifurmu…a u cel zivot nij’dan 4atal nije napravia a za vojsku i4 da ne pri4amo…ebati toa “vojvodata” ! !

 10. Trpe

  Fotografihata e objavena na greska trebalo so fotosop da go stavat Tilerson no od brzanje zaboravile!

 11. patriot

  okezil se kao majmun koj dobil banana

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ