Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МАКЕДОНИЈА ДОБИ ЕВРОПСКИ ШАМПИОН: За прв пат Македонија добива европски шампион во Олимписки спорт!

58%
User Rating

На Европското сениорско првенство во Таекводно, кое се одржуваше во Софија од 7-9 декември, Дејан Георгиевски го освои првото злато на вакво натпреварување во историјата на овој спорт во Македонија.


Овој огромен успех за македонското Таекводно, го направи Дејан Европски сениорски шампион во Олимписки спорт.

Нашиот Дејан до финалето стигна преку противници од Италија, Турција, Германија, Украина, а во финалето за противник имаше натпреварувач од Русија.

loading...

Успехот на социјалните мрежи го сподели неговиот тренер Дарко Костоски, а пофалби пристигнуваат од сите страни.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ