Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВА ОД СОРОСОИДИ: Груевски најави десоросоизација на Македонија и јакнење на независен граѓански сектор!

53%
User Rating

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната седница донесе проглас чии главни пораки ги соопшти лидерот на партијата Никола Груевски, пред насобраните граѓани пред седиштето на Државната изборна комисија

gruevski-4

-Ќе се бориме за десоросоизација на Македонија и јакнење на независен граѓански сектор кој нема да биде под ничија контрола. Ќе се пристапи кон регулирање на областа на финансирање на фондациите и невладините организации по теркот на најнапредните демократии во светот, соопшти меѓудругото Груевски.

loading...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ додаде дека партијата и историски и во сегашноста и во иднина, била и ќе биде прозападно ориентирана партија нашата ориентација е членство во НАТО и ЕУ и стратешко пријателство со САД.

-Темелна вредност на НАТО, ЕУ и САД е демократијата и овој проглас е проглас за заштита на демократијата во Македонија, рече тој.

loading...

5 Comments

 1. dejan z.

  pa taka be Nikola
  Putin gi izvrka kucinata Erdogan pa i Orban direkno
  Pa si ja spasija drzavata

 2. dejan z.

  bas mi e zal za
  gero trisko frcko Milcin i ostala prdavnisko udbaska mafijaka struktura
  sto ke pravat
  ili ke odat kaj bejli so klintonica pa i zaev i rada da radotat vo burkina faso
  na pleskanje od CRNCINJA a tie bogami imaat golemi salamuri

 3. Manimal

  „Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ додаде дека партијата и историски и во сегашноста и во иднина, била и ќе биде прозападно ориентирана партија нашата ориентација е членство во НАТО и ЕУ и стратешко пријателство со САД.

  -Темелна вредност на НАТО, ЕУ и САД е демократијата и овој проглас е проглас за заштита на демократијата во Македонија, рече тој.“

  Се заебаваш?!?!?

  • Risto na Majka

   Kakva HIPOKRIZIJA od strana na SDS(shiptarska), koja se prokplamira kako naslednicka na KPJ /KPM, ja kritizira VMRO-DPMNE deka ne bile prozapadno orientirani!?!?!? xexeee
   KOMUNISTICKA PARTIJA e po PROZAPADNA od VMRO-DPMNE!?!?!? xexexeee VMRO DPMNE od sekogas / istoriski bilo za zapadnite, konzervativni vrednosti t.e NATO i Evropska Unija, vprochem i prvi podnesoa deklaracija za zaclenuvanje vo NATO strukturite vo 90-tite!!!

 4. Бозон

  Се поставува легално референдумско прашање до непартијците и седесе-овците:
  Дали си за ледина со овци или за Татковина?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ