Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МАКЕДОНСКИОТ БРАНИТЕЛ ТАРЧУЛОВСКИ : Никогаш правиот и искрен верник нема да уништи туѓи, а не дај боже свои верски обележја

3%
User Rating

На сите нека ви биде јасно. Никогаш правиот и искрен верник нема да уништи туѓи, а не дај боже свои верски обележја, напиша на Фејсбук пратеникот Јохан Тарчуловски од ВМРО-ДПМНЕ по написите во некои од медиумите кои се под контрола на СДСМ.

-За работите да бидат појасни. Гледам денеска оркестриран и договорен напад на мене,со преќутување ке излезе во право се. НА СИТЕ НЕКА ВИ БИДЕ ЈАСНО. Никогаш правиот и искрен верник нема да уништи туѓи а недајбоже свои верски обележја. Четири год од кога сум вратен, со Божја помош изградив камбанарија, конак, црква почнав крстилна и уште една трпезарија, купуваме земја за гробишта и уште многу работи. Ако некој помислил со мое вовлекување во приказната ке се оддвлече вниманието од вистинските злосторници се ЛАЖЕ а знаете ли зошто? Има и сведоци кој ги виделе злосторниците. Затоа сигурен сум,МВР за кратко време ке излезе со прес и ке каже кој се виновниците. БОГ е голем знае што прави и не заборава! Само едно големо срамота, да не им дадеш и на мртвите да почиваат во мир, вели Тарчуловски во својот Фејсбук пост.

loading...
loading...

11 Comments

 1. siptaroMrazac

  nema pogolem dokaz od ova gore so go navedov linkot ,eve koj organiziral da se rusat grobistata, sds i siptarite gi imaat sruseno, eve ovaj pikavec od covek sam si se izdade i site okolu nego so mu komentiraat. znaci stom sakaat krstot da ni go srusat so ostana za grobista. ebola da gi istrebe

 2. Dimitar

  Koga se prašuvam koje lice može da go vodi Makedonskiot narod, doagjam do Tarčulovski.

  • Ag`r

   …….. …… ……. neli bea nekolku od tie koi eve vekje mesec dena gi nema nikade. ako tvojata ideja zeme zavam I nego kje go snema od javnosta…. pa makar I za zamjodelieto da sakal da kaze nesto. Ostavi go coveko na mira ist e kako nas. Ne mu zameruvam posle namestaljkata od zapadniot praven system.

   • Dimitar

    Rekov za mene lično čovekot ima avtoritet kaj narodot, i tolku. Kako i da e, od Johan ne očekuvam da bide lider kolku što znam sekogaš bil vo senka na drugi momentalno na Gruevski. Problemot e vo toa što sme zaglaveni vo živ pesok zatoa mislata e sosema namesto odnosno razgleduvanje na opsiite koj da ja prezeme ulogata vojvoda.

 3. kire

  ABE JOHAN ZA KAKVI VISTINSKI VERNICI KAZUVAS . TI GI ZNAES STORITELITE ZAR OCEKUVAS SAMITE SEBE DA SE KAZNAT ? ILUZIJA POSTO TI SI VLOZIL TAMU TI SEGA ZNAES KAKO DA SE RASCISTI EDEN PO EDEN TREBENJE.

 4. СМРТ ЗА ШИПТАРИ БУГАРИН КОМУЊАРИ И ГРЦИ

  Јохане ти си за национален водач на Македонскиот народ.Знаеш и сам дека шиптарскава и комуњарска полиција ги знае и нема да ги казни.Ако си ги видел,организирај го народот тамоен првин нека им ги скина шиптарските глави.По твој рецепт од старите времиња

  • radd

   А за Србенди смрт? Или они се океј?!?

 5. Mitra

  А наместо камбанарии, трпезарии и црква, наместо купување земјиште за гробишта, да купеше или изградеше некој центар за лица со попреченост?
  На такво нешто не ви текна па да оставите добра карма? Или има гревови за перење па ајде црка ќе градам. Ајде море сите сте исти.

 6. Dimitar

  Ponekogaš problem ima vo protolkuvanjeto na Hristijanskite zapovedi itn. Za primer, prav i iskren vernik ne mora da isklučuva aksii protiv okupatorot osobeno koga opstanokot na teloto, Makedonija e vo prašanje. Sakam da kažam nekogaš barame prigovori ili opravduvanje vo slučajov Hristijanskite zapovedi. “Svrti go obrazot” zavisi od uslovite ne treba da bide svateno bukvalno. Koga opstanokot vi e zagrozen, ima opravduvanje za se samo pamet treba.

 7. Русин

  Jас стално кажувам и ги повикувам вистинските потенциjални лидери.Наjголемиот од нив се вика Мирка Велиновска,жена,со пет пара jаjца,жена со карактер,менталитет,остар jазик,е ама не се гледала себе во политиката!
  Оние од Друштвото за Македониjа заедно,не треба сега да.дремат и да чекаат да ги избркаат од работа,туку да се обратат на г-га Мирка во име на вишата цел!!!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ