Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ УАПСЕНИ ВО ШВАЈЦАРИЈА: Швајцарската полиција уапси група од 127 криминалци, меѓу кои и лица со македонско државјанство

100%
User Rating

Полицијата од швајцарскиот кантон Цирих спроведе акција за сузбивање на криминалот и приведе 127 лица, меѓу кои има државјани на Македонија, Србија, Косово, Грузија, Франција, Колумбија, Монголија, Полска, Романија и Сирија.

Полицијата спроведе повеќе контроли, а меѓу уапсените се 24 осомничени провалници.

loading...

Акцијата траела од октомври до февруари годинава, а за време на тој период е зголемен бројот на патроли во кантонот, како и контрола на возила, се наведува во соопштението од швајцарската полиција.

Врз основа на контролите уапсени се 24 лица осомничени за провала, од кои 21 се предадени на надлежното обвинителство.

Вкупно 55 лица се уапсени поради кршење на законот за странци или наркотици. Исто така, поднесени се и 180 пријави и изречени се многу казни.

loading...

3 Comments

  1. Македонец

    Кога ќе се посерат се Македонци, инаку се Албанци.

  2. kire

    ABE KURVI NOVINARI IMAJTE MUDA I KAZETEJA VISTINATA . PRVO MAKEDONCI PO KRV VO SVAJCARIJA SE MNOGU MALCE A 90% SE SIPTARI KOI ISKLUCUVO SE BAVAT SO KRIMINAL I ZATOA NOVINARITE TREBA PRI VAKVI INFORMACII DA KAZETE DEKA SE ALBANCI A NE MAKEDONCI . SO IMENUVANJETO NA KRIMINALCITE SE ZASTITUVA AVTORITETOT NA DRZAVATA A NE ZA SEKOI KRIMINALNI DELA AHA E TIE SE OD MAKEDONIJA . PA VE MOLAM DALI IMATE NEKOGAS KAZANO DEKA SIPTAR NAPISAL KNIGA , DALI NEKOJ PROMOVIRAL IZUM DALI NEKOJ SIPTAR E ODLIKUVAN SO NEKAKVI POCASTI . TOA NEMOZE DASE SLUSNE ZASTO SIPTARITE GI INTERESIRA SAMO KRIMINAL ZASTO VO MOZOKOT SE OPERISANI PRI RAGANJE I ODZEMENA IM E MOZNOSTA ZA UPOTREBA NA MOZOKOT ZA MISLOVNI FUNKCII VOOPSTO ZA NESTO DOBRO ZA COVESTVOTO .

  3. Jordan Gruev

    99% se Shiptari…neka skapat vo satvorite

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ