Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МАЛОТО ЧУДО ОД РУСИЈА: Преубавата Алина го собори светскиот рекорд

5%
User Rating

Руската уметничка лизгачка Алина Загитова постави нов светски рекорд во кратката програма на Олимписките игри во Пјонгчанг


Загитова на лизгањето во краткиот програм освои 82.92 бода.

„Засега не можам ништо да кажам но многу сум среќна што успеав“, рекла за новинарите.

loading...

Другата руска натпреварувачка Јевгенија Медведева го завзема второто место со 81.61 бод, подобрувајќи го сопствениот личен рекорд. Третото место припадна на Канаѓанката Кејтлин Озмонд со 78.87 бода.

15-годишната Алина Загитова е актуелна европска шампионка во уметничко лизгање.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ