Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МАЛ ИНЦИДЕНТ НА МОДРИЌ ПО СУПЕРКУПОТ: „Врати се, не биди пи**а“

50%
User Rating

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ кој игра за Реал Мадрид, го освои Суперкупот на УЕФА во Скопје, но по средбата имаше мал инцидент со новинарите од Хрватска.

Хрватските медиуми кои имаат само пофални зборови за неговата игра, сепак не се толку позитивно настроени кон него кога станува збор за неговите настапи во судница, а поврзани со скандалот со хрватскиот бизнисмен и сопственик на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ. Медиумите жестоко го напаѓаат и критикуваат Модриќ за однесувањето во судницата, па најверојатно толку од таа причина тој по вчерашниот натпревар одлучи да не застане и да не даде изјава за хрватските медиуми.

loading...

-Врати се, не биди пи**а, викаа новинарите додека Модриќ заминуваше од микс зоната на стадинот.

-Модриќ ги од**ба хрватските новинари, во Скопје го чекаа еден час, а тој само помина покрај нив, е наслов на Индекс.хр.

 

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ