Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: Изборен молк!

53%
User Rating

Апсолутно со ниту еден текст на Дудинка ниту емисија не сакам да попречам, било кому, во изборната трка во ВМРО ДПМНЕ што ќе финишира идниот викенд – напиша Неделковски во кратко обраќање на својот сајт „Дудинка.мк“

Мојот став пред недела-и-кусур го објавив: Груевски не треба да го напушти кормилото.

loading...

Но бидејки се оди во друг смер, не би сакал да посметам на ниту една амбиција, сем темпларска.

Затоа и сите овие денови се без мои текстови во врска со ВМРО ДПМНЕ.

А сам Бог знае дека имам подоста забелешки, критики, анализи и насоки за пишување, со цел да помогнам на партијата која е единствен анкер на македонскиот народ, сегашниов фашистички режим на Џес Бејли да се сруши.

Инаку, подоста работи се нејасни, а и изјавите се двосмислени или пак кријат непријатна порака.

Значи – ИЗБОРЕН МОЛК.

loading...

8 Comments

 1. Geshev-BG

  Миленко Понеделковски: “Мојот став пред недела-и-кусур го објавив: Груевски не треба да го напушти кормилото”…..така ти кажаа од Белград?!!!…..или сакаш да кажеш дека Груjчо е србски измекjaр?!!….

  • Igor

   Suge pula Geshev-bg

  • Бозон

   Татарска је туга преголемаааааа ….

   • Manimal

    Зато чаше ломииии, а дупе му крвавоооооооо!

  • Zoran

   Pak ti be gnido edna pobugarcena. Gejsa denes bese den na orospiite , koja bese ti.

 2. СПС

  Господари сме на зборовите што не сме ги кажале, а слуги на зборовите кои сме ги кажале. Исправна одлука!

 3. Zoran

  Jas imam edna zelba. Reformatorite na kloci niz vrata pravo na Bihacka.

  • СПС

   Ако ѓубрето го исфрлиш во соседниот двор, ќе ти го вратат пак. Ѓубрето треба да се уништи прво дома, па потоа се оди понатака со чистењето…на Бихачка мислам. Оти ако прво дома не се исчисти предавникот, од зад грб ќе те нападне, а ако истите предавници им ги испратиш назад од кај што дошле, само ја зголемуваш силата на непријателот.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ