Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МИНИСТЕРОТ ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ СИ СЕ ГОШТЕВА СО ПРАСЕ: Земјоделците солзи ронат за својата егзистенција

100%
User Rating

Љупчо Николовски, министерот за земјоделие од редовите на СДСМ продолжува со својот лагоден живот, додека бостанот и праските скапуваат по нивите, а земјоделците солзи ронат за својата  егзистенција оди по пикници со печени прасиња.

Николовски денес во друштво на социјалдемократите од Паланка организирал пикник со печени прасиња на ражен. Од  фотографиите се гледаат две прасиња, што ако се земе дека едно прасе во просек е околу 150-200 евра за  двете добиваме сума од 300-400 евра само за прасињата.

loading...

Додека Николовски се забавува по елитни места и организира скапи пикници, земјоделците едвај сврзуваат крај со крај. Од доаѓањето на владата на СДСМ на власт земјоделците се соочуваат со огромен проблем со откупот. Првин проблем имаа производителите на праска од Росоман, за сега и производителите на бостан да се соочуваат со катастрофале откуп.

Од Сојузот на земјоделци од југо-истокот информираа дека откупот е стопиран и побарувачката е слаба.

Очигледно министерот не го интересираат проблемите на земјоделците, единствено нешто што го интересира се скаапите журки и пикници.

Според наши информации на истиот пикник бил и присутен министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Намето двајцата министри да се зафатат со решавање на проблемите на граѓаните, проблемите со откупот на земјоделските производи, ниските цени,  или пак откривање на сторителите за сквернавењето на гробиштата во Љуботен, тие своето време го користат во гоштевање, забави и бесцелни прес конференции.

loading...

7 Comments

 1. Сашо

  Однесете по едно парче на Бејли и Жбогар, да не ви се налутат.
  А народот?
  – Нека лајкува на Фејсбук и Твитер.

 2. kire

  ABE KAKO STE GI OSTAVILE BEJLI I ZBOGAR KE SE NALUTAT PA ODI POSLE RESAVAJ DRUGI PROBLEMI .

 3. Сашо

  By the way, гледам само машко друштво? Што пикник е имало, па-па-па… Ви фали само уште шареното знаме да го развиорите.

  • Ag`r

   Bejli trknal da go donese…ama Zbogar bil na kafe kaj germankata koja kasnela na berba na cvekjinja ka holanganite koi so norvezdranite se zafanale vo barot vikan 5 lista

 4. Ag`r

  A fotografero naml vreme da ceka oti komandant terorista porano ja napustil sednicata radi otsustvo na mini-stero po eko- nosija

 5. Goce

  Ама што ви е чудно бе луѓе штооооооо???? Па цели децении се такви комуњарите од секогаш дојди на власт и дреми, кафе, весник службена кола, ручеци и друг треба да мисли затоа што тие кога идат на власта се како на Одмор, и секогаш чекаат друг да им го реши проблемот со Праските, Бостанот, за 2 месеца Грозјето ама народот е Овца, лесно манипулирачки Овци !!!

 6. Jocihr

  ABE OVAJ LEVIO KAKO DA MU GO IMA SO SE JAJCA NACUKANO NA DESNIO OOOOO STO KE BESE NA SRED BEL DEN VSKVA ZURKA ONAJ PESO BEJLI KE DOJDE ZA LIZENJE K,,OSKITE.A ZBOGANA ZA PINNDZURO
  KAKVA TAJFA SE BRE LUJGE

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ