Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МИНИСТЕРОТ „СМРДКО“: Топлите денови истакнаа проблем во владиниот тим – кој министер највеќе се поти и најдалеку мириса?

5%
User Rating

Еден од министрите во владата на Заев особено се истакнувал пред колегите, но не со труд, работа и идеи, туку по тоа што сите можеле да намирисаат кога доаѓал во нивна близина и без да го видат. Исто така во луѓето во владата знаеле во која канцеларија тој бил присутен неколку минути пред тие да влезат во неа.

Овој министер кој и визуелно се истакнува од останатите веќе го забележале дека е препознатлив по многу интензивното потење кое повлекува и мирисна реакција со себе, но соработниците и дека не се замарал премногу со тоа бидејќи сметал дека е дел од него и неговиот идентитет до кој многу држел.

loading...

„Никој не може да каже дека не се мириса со него во министерство или на седници на влада, бидеќи тоа е практично невозможно“, коментираат луѓе од кругот на овој размирисан министер.

Неговото присуство особено останувало во спомен и на таксисти и шофери кои го коментирале дека ништо не било поприсутно од неговото отсуство и го чувствувале долго откако ќе го напуштел автомобилот во кој се превезувал.

Соработниците и шоферите на културен начин започнале да го нарекуваат Смрдко. Нашата редакција ќе задржи ниво на култура, па исто така нема да објави за кого се работи.

loading...

4 Comments

 1. Stranec

  Najverojatno smrdezot e premiero – zaev – kopukot murtinski!

 2. Jocihr

  Site se tvorovi zestra nivna
  Od kradenje i jadenje nemaat vreme da se izbanjaat

  • Stranec

   Ne e do banjanjeto, prirodno smrdat…takvi se!!!
   Da ne gi machi pak slucajno pod-svesta pa seto ova e na nervna baza???
   Da gi pratime na ispituvanja – vo Bardovci???

 3. usvet

  Gnasi

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ