МИЦКОСКИ НА СРЕДБА СО ПЛЕНКОВИЌ: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на средба со хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ

  • February 12, 2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во рамки на својата мини-Балканска турнеја денес се сретна со хрватскиот премиер, и лидер на политичката партија ХДЗ во Загреб, откако вчера беше гостин на лидерот на словенечката СДС Јанез Јанша

Одлична и пријателска средба со хрватскиот премиер и лидер на ХДЗ Пленковиќ. Потврдено пријателството и заемната поддршка. Македонија има капацитети, а ВМРО-ДПМНЕ енергија за големи работи за нашите граѓани и за нашата држава. – напиша Мицкоски на социјалните мрежи.

Претходно «
Следно »