Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МЛАДИТЕ И БАЈРАКТАРОВ ОД СТРУМИЦА ПОРАЧАА: Време е за промени во Струмица!

5%
User Rating

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своите активности во пресрет на локалните избори, на кои очекуваат голема победа. Денеска во присуство на канидатот за градоначалник Марјан Бајрактаров, потпретседателот на УМС Димче Арсовски и претседателот на УМС Струмица Владимир Ристов, голем број млади присуствуваа на состанокот на младинската организација.

Градот од каде што доаѓа премиерот на Република Македонија, каде што и тој минативе повеќе од 11 години беше градоначалник порача никогаш повеќе таков премиер, тие се незадоволни од политиките на Заев, пред се од играњето со националните интереси на државата.

Тие порачаа дека на следните локални ВМРО-ДПМНЕ ќе стигне до голема победа, која ќе претставува патека за предвремени парламентарни избори, каде како што тие велат власта на централно ќе ја врати вистинскиот партнер на младите во Република Македонија, најбројната партија во Собранието ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

Младите исто така кажаа дека сметаат дека е време за вистински промени во Струмица, а според нив успешниот доктор Марјан Бајрактаров е вистинската личност за да ги донесе промените во овој град. Со мислењето на младите се согласи и кандидатот за градоначалник на општината.

loading...

1 Comment

  1. Македонец

    Дејствувајте политички, бидете спремни војнички, оти да знаете, Македонија, или сегашно (Бејлистан) нема никогаш да види исправни избори под раководство на криминални бандити и пучисти. На младите ќе им порачам, наталитетот е најголемиот израз на патриотизам, рајѓајте деца, што повеќе, тоа подобро.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ