Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МОЖЕБИ РУСИЈА ТРЕБА НАВИСТИНА ДА СЕ ВМЕША: Никогаш, никаде, ниту еднаш Русија се нема вмешано во внатрешните работи на Македонија!

76%
User Rating

Медиумите финансирани од Сорос во последните два дена манипулирајќи се обидуваа да фрлат дамка врз присуството на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Конресот на ЕПП, лиферувајќи информација дека Груевски ќе гласал резолуција против „руско мешање во внатрешните работи на земјите од Европа“

milenko_radio

Во врска со наводната резолуција, и обидот да се импутира некаква вина врз Русија за некакво мешање во внатрешните работи во Македонија, вчера во својата радио емисија зборуваше Миленко Неделковски.

loading...

 

loading...

5 Comments

 1. Бозон

  Човекот е таму да им каже некои работи кои во нивниот тефтер се упишани како политички некоректни. Во гемиџиски тројки му е мајката.

 2. Бозон

  ПС: Се сеќавам на историскиот настан коа Мирка, Миленко, Бобан им улетаа во брисељ на приватната новинарска забава. “Ај сега кажете бе!!!”. Пошто змија се тепа у глава, таму кај што и е климатизирано … под каменот.

 3. СПС

  Оваа Русија испадна многу ербап. Кајде Сорос не ќе го положи испитот, тогаш крива му е Русија. Да најдеа уште некој кој ќе ја носи вината за нивните неуспеси ќе биде попаметно. Оти ова, Русија крива за се, веќе не држи вода. И децата мали видоа колку е саатот. А да, бидејќи Сорос сака да си игра со Русија, крајно е време да научи да игра шах.

 4. Jim Dimovski

  Do koga bre taka nareceni makedonci ke se igrate so idninata na Makedonija.Sega nese nasi neprijateli nitu grcite nitu albancite,tuku sami si ja kopame dupkata.Ova edna mala drzava koja se navogga kako most vo balkanot bi trebala da bide kako Svajcaria a ne kako Libanon.Dosegasnata vlada se branese deka pravi sve da si go zacuvame imeto.Seto toa e politicka igra. Posle rasturanjeto na Jugoslavia ni edna od poranesnite republiki ne se prekrsti so ime “poranesna republika od Jugoslavia. …..”Megutoa nas ni se nametna imeto FROJ .nasite politicari po toj povod potrosija milioni po dogovori i ptuvanjaama bez rezultat.Segasnata situacija e rezultat na tie accii.Nasite sonarodnici bea na mnogu navrati izmanipulirani -izlagani-od politicauri koj bea izbrani da ja zastitat Makedonija,megutoa tie bea poveke zainteresirani za svoite zepovi nego li za Makedonija.So baranje vrata se napravija greski od site gragani na Makedonija.Meigutoa svesta na vistinskite Makedonci bi trebalo da pobedi.Da mu se stavi tocka na izrodite coj sakaat da mu dozvolat naAlbancite da nija krojat idninata.

 5. Ljubinka

  Никој повеќе не може да ни ја крои иднината ако ја заштитиме. Затоа се протестите.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ