Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МУРИЊО ПОТПИША ЗА РУСИТЕ: Жозе Мурињо ќе биде стручен коментатор за РТ на Светското првенство

User Rating

Славниот фудбалски тренер Жозе Мурињо е новото појачување на телевизијата РТ

Мурињо потпиша договор со телевизијата РТ, според кој тој ќе дава стручни анализи и предвидувања за време на Светското првенство во фудбал кое се одржува во Русија.

loading...

„Среќен сум што станав дел од тимот на РТ. Се радувам што ќе присуствува на Светското првенство во Русија ова лето и што ќе можам да ги поделам моите мислења за натпреварите“, рече Мурињо.

Двојниот освојувач на Лигата на шампионите славата ја стекна со родната Португалија со Порто, а подоцна се пресели во Англија, каде го предводеше Челзи, потоа во Шпанија (Реал Мадрид) и Италија (Милан).

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ