МУРИЊО ПОТПИША ЗА РУСИТЕ: Жозе Мурињо ќе биде стручен коментатор за РТ на Светското првенство

  • March 5, 2018

Славниот фудбалски тренер Жозе Мурињо е новото појачување на телевизијата РТ

Мурињо потпиша договор со телевизијата РТ, според кој тој ќе дава стручни анализи и предвидувања за време на Светското првенство во фудбал кое се одржува во Русија.

„Среќен сум што станав дел од тимот на РТ. Се радувам што ќе присуствува на Светското првенство во Русија ова лето и што ќе можам да ги поделам моите мислења за натпреварите“, рече Мурињо.

Двојниот освојувач на Лигата на шампионите славата ја стекна со родната Португалија со Порто, а подоцна се пресели во Англија, каде го предводеше Челзи, потоа во Шпанија (Реал Мадрид) и Италија (Милан).

Претходно «
Следно »