Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

МУХАМЕД ЗЕКИРИ СО НАВРЕДИ КОН СРБИЈА И РУСИЈА: Потпретседателот на СДС со дополнителни обиди да ги наруши односите на Македонија со светот!

5%
User Rating

Не само што ги расипаа односите со Србија, преку планот за предлагање на членство на Косово во УНЕСКО, СДС упорно се обидуваат на секој можен начин да ги нарушат и добрите односи помеѓу Р.Македонија и Руската Федерација, со што државата би загубила уште еден сојузник во Советот за Безбедност при ОН

 

loading...

Мухамед Зекири, потпретседателот на СДС, утринава на својот ФБ профил, со крајна несериозност и тенденциозност се обиде дополнително да ги наруши односите помеѓу Р.Македонија и Р.Србија, потценувајќи ја причината поради која северниот сосед ги повлекол сите дипломати од Македонија.

За тенденциозноста да биде поочигледна, Зекири се дрзнал да ја коментира одлуката на Србија, нарекувајќи ја „наредба од Москва“, во обид дополнително да ја навреди српската дипломатија.

Ова не е прв ваков испад на висок функционер на СДС. Претходно и Радмила Шеќеринска во исклучително несреќна, ступидна изјава за американскиот „Блумберг“ изјави дека „ќе направат се за Македнија што побрзо да се интегрира во НАТО и да се заштити од Русија“, но не даде образложение од што Македонија треба да се заштитува.

Од Амбасадите на двете држави не сакаа да ги коментираат изјавите на Мухамед Зекири.

 

loading...

10 Comments

 1. nikola rusinski

  Vakvite z e l e n i na Zajko,Muki, Milceto carsko, Rada i red drugi samo makedonceto moze da gi trpi i istpi. Nema narod na celata zemjina topka koj moze ova da go podnese samo makedonceto i nikoj drug. Ama ajde uste malku ostana od drzavnosta i drzaviceto nase.

 2. Македонец

  Еве каде одиме под Американска окупација, Србија, Русија лоши, Албанци и муслимански терористички мигранти во Македонија се добри. Македонци лоши, Бугари и Косовски Албанци добри. Дали конечно ќе почни отпор против ова лудило, или Македонците како свејќа полека ќе изгаснат? Нечекајте на изборипте, тије се фалсификувани уште одсега.

  • Бозон

   Јас се сложувам со тебе. На 2.200.000 жители 1.800.000 гласачи. (над 18 години)
   Никој не ја пофаќа оваа небулоза.

 3. Бозон

  Зекири е обичен вахабист. СДС=ИСИС

 4. LILI

  SEKERINKA NEKA GO POLNI KONTOTO KAJ SESTRA I VO STRANSVO , A OVAA DRUGAVA SKAPANICA NEKA SI GI IZBRISE MRSULITE I NE SE DOSTOJNI I DVAJCATA DA JA ZBORAT SRBIJA A KAMO LI RUSIJA …RUSIJA I SRBIJA SE NASI BRACA I VO IME NA BOGA CE BIDEME ZAEDNO , A DEMONIVE CE GORAT VO PEKOLOT ! OD SAM POCETOK MI BESE JASNO , PRVIN SO ALBANCITE , PA NE SITNAA NA BUGARITE , CEKAV SO GRCITE DA NE SRUSAT I ZNAEV DEKA SO SRBITE CE NE SPUKAAT – ZA DA NE NI POMAGAAT KOGA CE NE PARCOSAT ! SEGA DA GI VIDAM TIE STO SE SRBI PRATENICI DO ZAEV STO CE NAPRAVAT -NO FOTELJATA IM E SLATKA I BAS GI BRIGA NIV ZA SRBITE KAKO STO GI ZABOLE UVO DRUGIVE ZA MAKEDONCITE ILI CE SE VADAT DEKA GI ZAPLASUVAAT …NE E NA ARNO ! BEJLI NEKA ODI VO SEVERNA KOREA DA KAZUVA STO DA PRAVI VLADATA ….EEEEH , GOLEMA AMERIKO SI GI LECIS KOMLEKSITE SO EDNA MALA MAKEDONIJA ! ZA ZALENJE SI NA KOE NIVO PADNA !

 5. maliciozno ama vistinito

  Prasanje do Zekiri: A koj mu naredi na SDS da glasa za priem na Kosovo vo UNESKO !!!???

  • patriot

   Ispravka treba da bide prasanjeto za SDS

 6. Македонец

  Македонците можат да гласаат 100% за ВМРО ама кога ќе го сообштат резултатот, ќе биди 99,9% за СДС, исто како што беше во Франција со Ле Пен, и како што ќе биди во Германија со Меркел. Дури и во Америка ја избришаа победата на Трамп и сега тој е мирен како глушец во стапица. Сето ова покажува дека вистинска промена е потребна насекаде во западниот свет, кој се наојѓа во сурова диктатура на ѓаолските илуминати свијани во нивното гнездо во Ватикан.

  • СПС

   Со неколку реченици Македонец кажа се. Македонец, кога велам дека од подалеку треба да се гледа сликата, луѓево изгледа не можат да сватат. Борбата против Ватикан е започната, ама сеуште е во зародиш. Се ќе си дојде на свое место, само дали Македонија ќе ја избере правата страна! Во последната светска војна бевме против фашизмот. Дали народот и сега ќе се определи за истата опција или ќе клечи под окупација на Ватикан? Дали сега ви се јасни многуте посети на Груевски и Иванов на Ватикан? Ватикан со векови наназад го уништувал македонското царство. Денес треба да се уништи и името и секаква трага дека сме постоеле. Зошто? И тоа ќе дојде на ред многу скоро да го дознаеме. Во тоа е борбата, да се дознае вистината кои сме и што сме, сите ние, како локално така и глобално! А во меѓувреме ќе има заплашувања, уцени, претења… Македонецот мора да го издржи сето ова и да почне да се бори за себе и за своето потомство. Така од секогаш било, така и ќе продолжи да биде.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ