Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НАПЛИВ НА МИГРАНТИ ВО ГРЦИЈА: Се зголемува бројот на мигранти кои пристигнуваат во Грција

User Rating

На грчките острови овој месец пристигнале 1.599 мигранти и бегалци, што покажува дека приливот на нови мигранти се уште е голем, соопштија денеска локалните власти.

За 14 дена на Лезбос пристигнале илјада мигранти, на Хиос 485 и на Самос се регистрирани 114 нови бегалци.

loading...
loading...

1 Comment

  1. Klime

    Kakva GRCIJA BRE
    VO MAKEDONIJA GO POMESAVTE ZBOROT NASKORO KE STIGNAT
    AJDE KOMUNJARSKI OROSPII FARBAJTEGI PICKITE VI DOAGAAT EBACI TERORISTI KE VI JA PREVRTAT PICKATA ODNOPAKU A VASITE DECA KE MU CICAAT NA SIRISKITE KUROJ

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ