Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НАСИЛНИКОТ ИСФРЛЕН ОД ПРИДРУЖБА НА ЗАЕВ: Под притисок на медиумите, СДСМ и Спасовски признаа за насилникот и го исфрлија од обезбедување!

21%
User Rating

Откако под притисок на медиумите СДСМ и техничкиот министер Оливер Спасовски не успеаја да го прикријат големиот инцидент во кој учествувал негов бодигард, опозициската партија го призна насилието и соопшти дека лицето ќе било отстрането од придружбата на Заев.

g-1-520x325

 

loading...

-Во врска со информациите за евентуална инволвираност во инцидент на Александар Трајков, едно од лицата од придружбата на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, соопштуваме дека споменатото лице било приватно излезено во Струмица, додека претседателот Заев присуствувал на партиски активности во Охрид. Посоченото лице ќе биде отстрането од придружба на претседатателот Заев на определно време, во исчекување на наодите во МВР, соопштија попладнево од СДСМ.priz-640x508

Насилството и хаосот кое го предизвикало личното обезбедување на Заев, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски се обиде да го прикрие, па случајот со Александар Трајков не беше наведен во редовниот билтен на МВР испратен до медиумите. Сепак, откако Спасовски увиде дека инцидентот не може да се прикрие, попладнево МВР испрати официјално соопштение за инцидентот.

-Министерството за внатрешни работи во врска со настанот кој се случи пред кафе барот „Платиниум“ во Струмица во раните утрински часови, а кој беше уредно пријавен во билтенот на МВР во 7:45 часот, ја известува јавноста дека во тек е постапката за расветлување на истиот, сослушување на сведоци и преземање на сите неопходни мерки за утврдување на околностите во кои се случил настанот и одговорноста на учесниците. МВР ја уверува јавноста дека сите неопходни постапки се одвиваат максимално професионално, со почитување на законските и подзаконските одредби и апсолутно е исклучено било какво политичко или партиско влијание како резултат на партиска припадност на некој од учесниците во настанот. Во моментот кога ќе бидат утврдени сите елементи од настанот, јавноста ќе биде известена и ќе бидат преземени неопходните законски дејствија, стои во полициското соопштение.

Прашањето кое денеска си го поставува струмичката и цела македонска јавност е како може Трајков, човек кој е лично обезбедување на градоначалникот, да е недостапен за полицијата и до кога тоа полицијата на чело со Спасовски ќе ги сокрива своите силеџии и ќе им дозволува непречено и неказнето да дивеат и сеат страв во струмичко.

loading...

22 Comments

 1. JAs

  И да го избркаат од работа и децата да му стегнат тужба под итно !

 2. Alef Templar

  Na “opredeleno vreme”? Ma ajde bre…

  • Солунски Атентатори

   Се додека децата или деца не им стегнат куршум во глава, се додека не почне да пагаат политички глави, Македонија и Македонскиот народ нема да има слобода!
   Со криминалци само преку криминал се до истребување на криминалот и воведување на граганско право!

 3. angelo mitreski

  da mu ja ebat mamicata i plemeto anti makedonsko ako e so predavnikot zaev i spasovski da im se ebe mamicata predavnicka na site krv im ebam

 4. orce

  videte gospoda toj Aleksandar e sin na poranesen pratenik od SDSM koj ucestvuvase vo realizacijata na privatizacijata na Makedonija ,i sto treba da ocekuvame od tie luge dobro li da pravat ,i uste e vnuk na pratenikot Pance Orcev od SDSM

   • Borjanka

    rinka, ti da si go piknes vo grklanot seljaciste nevospitano i da crknes. Ili mozebi ke go cuvas da ti go rascepi gazot i tebe i na celata tvoja familija, pizdo smrdliva.

 5. Louie Velkovski

  oliver your day WILL COME . EVERY DOG HAS ITS DAY !!!

 6. Marta Kunovska

  hahaha……. od edna vrata ke go izbrkaat , od zadna vrata ke go vnesat ….. MANIPULATORI !!!!!

  • Солунски Атентатори

   Така е

 7. Branko C.

  KAKOV LIDER< TAKVI POSLUSNICI …. SO EDEN ZBOR – N A S I L N I C I !!!!!!

 8. Sofija Kunova

  KONDOM LIDER – KONDOM BODIGARD = DNO DNA…….. !!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Marina Zaeva

  Nasilnicka partija …. dve godini po pat na sila saka da dojde na vlast… kako ne se sramat da gi pokazuvaat apetitite i zedtta za vlast… kako vampiri se !!!!

  • SASE

   TI NA TOJKONDOM LIDER ZAEDNO SO TVOJON LIDER KUROT DA MU GO ISOPUSITE I NA LIDERN I NA TOJ BODIGARDON

 10. Billy

  Tablickite na audito na zaev?????

 11. Анти антимакедонец

  Тој е веќе вратен како телохранител на З.З одма по 10 дена. Ама едно да знаете овој неможе да го брани ни како баба му. Пичка невидена.

 12. Realist

  See strav po Strumica,de bre strasniot toj.Takvi hostapleri kako nego gi ima na sekoj cekor.Ne da se izbrka samo od rabota tuku i resetki i temna soba vo zatvor i nekoj nadaren cimer za da go izbie divoto od nego pa da vidite kakva bubaljka ke stane posle toa.

 13. orevce

  Овој натпис не е точен.Насилникот никогаш не е сменет.

 14. Tucko Busik

  Sega ke premine vo dlaboka politika
  Samo od oci na javnosta e trgnat ke go piknat nekoj sef.. nekoj direktor u nekoja firma kaj moze da se lapa…

 15. Македонија Вечна

  Македонци, доста вејќе на колена пред оваа гнаса, време е да се испрајме како лујѓе.
  Треба само да се мобилизираме и да им се спротивставиме на Македонските берзански играчи.
  Еве како. Одма да се одпочни со кампања наречена “Слободна Македонија”. Ако треба ново име, Слободна Македонија, “Free Macedonia” добро е карактеризира денешната состојба. Со тоа ќе им кажиме и на Грци, Бугари, Албанци и на целиот свет како навистина стојат работите. Сакате ново име пичкави мајчина ваша, нави ново име. Да се испечатат табли за огромни демонстрации, маици со ликот на мрсулот, или можи еден лик на кој една половина ќе биди на мрсулот, а на другата половина неговиот газда, гувернерот на поробена Македонија. Маичките да се раздаваат бесплатно со доброволна наплата. Ликот на мрсулко треба да е сместен во знак (стоп) со крвава завеса под вратот на мрсулко. На траспаренти треба да се напиши на Македонски и на Англиски, (овј криминалец, БугароАлбанец не е мој преставник и не зборува во мое Македонско име и држава Македонија). На определен ден да се соберат што по масовно народ пред собранието, и ако има доволно народ, да се сруши хунтата. Други траспаренти можи да велат, (Down with this junta, Macedonia free from American occupation). Други транспаренти да читаат, “You want a new name, here you go “Free Macedonia”, and you want a new identity, sure, here you go “Free Macedonians”. End the junta, end the Euro-American occupation, free Macedonia forever.

 16. Солунски Атентатори

  Против криминалци се справува со криминал! Се содека не почне да пагат криминални политички глави, Македонија и Македонскиот народ ке живеат како робови во својата татковина!
  Доста е партија Сите за Македонија!
  FUCK THE EU FUCK THE NATO!

 17. ACE

  А дoбaр дечкo беше. Ист сo пaметoт кaкo шефoт негoв. Мaлку пoвеќе зaбегaн , aли кaј нaс тaкви успевaaт. Лесни се зa мaнипулaцијa oд нaшите ценети гoвнa aмбaсaдoрски. Дa живее МАКЕДOНИЈА.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ