Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НАТО И ЦИА ПРЕДИЗВИКУВААТ СУДИР ПОМЕЃУ МАКЕДОНИЈА И СРБИЈА: Руските медиуми за судирот помеѓу официјалено Скопје и Белград!

User Rating

Разузнавачките служби на водечките НАТО земји од неодамна ги интензивирале активностите против Србија. Денеска Србија е единствена република од поранешна Југославија која што не сака да стане дел од НАТО, пишува рускиот весник Правда, близок на Кремљ.

Според весникот, Белград ја обвинил Македонија за шпионирање со помош на еден странски фактор, кој според Правда е НАТО и затоа се поставува прашање дали Србија може да ја задржи својата независност.

loading...

За разлика од сите други екс Ју републики кои што се веќе членки на НАТО или се на пат да го сторат тоа (Македонија) Србија останува противник на членство во НАТО, пишува Правда за чии новинари не е случајност големиот дипломатски скандал меѓу Скопје и Белград.

Русија верува дека тврдењето на српскиот претседател Вучиќ, кој изјави дека има несоборливи докази за офанзивни активности од странски актери против неговата земја, се точни.

Москва нема сомнеж дека НАТО и ЦИА се странскиот фактор кој врши субверзивни активности против Србија за да оствари баланс во земјата.

Според Правда денес околу 80 % од Србите се против влезот во НАТО, пред се затоа што Србите сеуште се сеќаваат дека токму нато во 1999 година ги бомбардираше.

Затоа, според Правда главниот штаб на НАТО во Брисел и седиштетот на ЦИА во Ленгли развиле заеднички таен план за изведување на разузнавачка и пропагандна активност во Србија со цел да го смени ставот на Србите за НАТО.

Според Москва Македонија нема унифицирана позиција за престојното гласање во ОН за Косово а предходно премиерот Заев изјави дека во знак на солидарност со Србија Македонија ќе биде воздржана на гласањето за влез на Приштина во УНЕСКО.

 

 

loading...

8 Comments

 1. siptaroMrazac

  zosto nikoj ne go ebe makedonskiot narot, zosto go bie glas makedonskiot narod deka saka vo nato. treba da se izleze masovno i ovaa laga da se pobie jasno i glasno!!!!

 2. alekso

  DUSMANI GNASNI !¡!!!!
  MAKEDONSKIOT NAROD NESAKA VO NATO SAMO PREDAVNICITE TOA GO SAKAAT, I KOSTAPLERITE I KREMINALCITE TOA E KREMINALNO-BANDITSKO ZDRUZENIE .NATO OFICIJALNO TREBA DA SE VIKA
  POGREBALNA ORGANIZACIJA…

 3. СПС

  Предизвикуваат судир оти немаат храброст тие да го почнат, па треба ние сами помеѓу себе да се изедеме. Не е ова 1999 година кога напаѓаа со бомби со осиромашен ураниум над Србија. Тоа време помина и нема повеќе да се врати. Не се повеќе хегемони во светот. Ерата на мултиполарносст е родена, а ЦИА нема методи што може да ги употреби за да остане единствениот мешач во лонецот. Албанците им служеа како корисни будали за да ја размрдаат Македонија, е сега Македнија треба да биде корисната будала за да ја размрдаат Србија. Сакаат се со меко да помине, да не си ги извалкаат рачињата, ама на Балканов ако сакаат да си ја постигнат целта ќе мора да покажат нешто тврдо, ако го имаат се разбира.

 4. Духови

  1. Nikakva promena na ustavnoto ime
  2. Ne dvojazicnost
  3. Ne inkorporiranje na migranti/ISIS vo Makedonija
  4. Politika na neutralnost, avtenticna Makedonska politika a ne diktat odnadvor
  5. Murtinsko-siptarskava vlada vo out!

 5. Trpe

  Posle ovie poledni raboti koi ni gi napravija se pomalku Makedonci sakaat da vlezat vo Nato a posebno so promeneto ime toa bi bilo tiha okupacija ptoriv koja narodot ke se bori na razni nacini pasivni no sepak ke dadat uspeh!

 6. Goce

  Додека не се УБИЕ Фрчко, Заев, Шекеринска, Бејли нема да има МИР во Македонија ни на Регионот !!!
  СМРТ за КОМУЊАРИ !!!

 7. kire

  FAKT E DEKA NIVNITE MEDIUMI SE POJAKI I NIVNITE REZIRANI TEKSTOVI SE PRISUTNI NA BALKANOT I EVROPA I ZATOA NIVNATA LAGA DEKA NARODOT NA MKD E ZA NATO I EU PROAGA . ZATOA SAMO SO SILA OVA MOZE DA SE SPRECI ZASTO I REFERENDUM NEE SIGUREN METOD ZA DA SE SRUSAT ZASTO TOA BI GO REZIRALE I KE ISPADNE PO NIVNO. ZNACAJNO E LOKANITE DA SE DOBIJAT PA ZATOA TREBA SEKOJ NA IZBORITE DA BIDE SPREMEN DA GI SNIMI NIVNITE OPSTRUKCII STO SIGURNO KE GI IMA NASEKADE .

 8. Stranec

  Ako ako samo neka rovarat I provociraat of CIA.
  Samo neka odat da cepnat tamu vo Severna Korea – ke mu go izgorat gazot I na Tramp I na Deep State.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ