Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НАЦИОНАЛИЗАМ И ШИРЕЊЕ ОМРАЗА: Милениците на Заев, Шкендија со видео полно со национализам за натпреварот против Вардар!

User Rating

Уште започнува државното првенствно, македонските фудбалски тимови повторно стапуваат на сцена, главните фаворити за титулата актуелниот шампион Вардар и од лани второпласираната Шкендија, својата битка кон тронот ја почнуваат со меѓусебен дуел уште во првото коло.

На Градскиот стадион во Тетово, Шкендија утре од 17 часот го дочекува шампионот Вардар. Шкендија денеска објави видео како најава за првото коло и големото дерби со Вардар. Во промо видеото може да се примети дека највеќе доминира национализмот. Останува прашање дали ова е намерно направено или пак е привид на управата на тетовскиот клуб.

loading...

Шкендија утре од 17 часот ќе го дочека македонскиот шампион Вардар на стартот од сезоната во Првата лига, а денеска објавено е видео како најава за првиот чин од новата шампионска битка во домашниот шампионат.

loading...

4 Comments

 1. kire

  POLEKA SIPTARISTA NESE CATALETE MNOGU .UTRE MINIMUM 2 GOLA RAZLIKA KE IZGUBITE I KALO POSTRANI KE SE VRATITE U KUMEZITE . PO UTAKMICATA VEDNAS KE VI SE JAVAM DA VI GO POTVRDAM REZULTATOT . POSLE STO PRAVIME NA ORELOT KE MU GI PRESECEME KRILATA I KE STANE PEPERUTKA . AJDE DAVIJA VIDIME SILATA SIPTARISTA GLUPAVI STALNO TAKA VE DUPIME I USTE VO NAREDNIVE 100 GOD. KE VE TRTIME KE NI BIDE ZANIMLIVO .

 2. Ag'r

  MUSOLINIZAM….bleme nema nazionalizm….slugi na toj sto ke im garantira sloboda da si go vrsat kriminalo

 3. МАКЕДОНИЈА ЧИСТА

  Нека шиптари уште малку ќе се пресметаме за последен пат.Блиску е расната војна РАХОВА нема коска а ниту партал да остане од вас.

 4. МАКЕДОНИЈА ЧИСТА

  Ќе видите што е не национализам туку МАКЕДОНСКИ НАЦИФАШИЗАМ!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ