Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НА БРАНИКОТ НА ВЕРАТА: Руските специјалци влегуваат во Сирија во одбран на христијаните!

40%
User Rating

Руските медиуми известија дека нивните копнени сили ќе ја превземат одговорноста за обезбедување на христијанските населби, за време на анти-терористичката операција во Хама.

Russian-Special-Forces-1-696x370
Задачата на руските сили ќе биде да помогнат на локалните единици да ја вратат потполната безбедност во градот Махрадех, чии жители се хрситијани. На тоа подрачје веќе неколку дена се водат жестоки борби помеѓу владините сили и милистантите, а терористите се наоѓаат во целото окружување.

Целта на владините сили е да го исчистат целото подрачје од терористи и да го осигураат просторот до границата со провинцијата Идлиб.

loading...
loading...

2 Comments

  1. zaevpeder

    NEKA DOJDAT I KAJ NAS DA SE RESIME OD SIPTARSKIOT VIRUS. BRAVO BRAKA RUSI.
    NIE VI DADOVME PISMO KIRILICNO I VERA HRISTIJANSKA. IMAME ZAEDNICKA ISTORIJA.

  2. Cypa

    Da neka dojdat da ni pomozat

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ