Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НЕЗАДОВОЛНИ И ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ: Екс-директорот на центарот за комуникации на СДСМ со жестоки навреди за градоначалниците

User Rating

Немате мрднато со мал прст. Нема една средена улица, една исчистена депонија, ја не знам кој к*рац праите освен ПР и шетање по странство. – ваква порака им упатува поранешниот функионер на СДСМ, Ивор Мицковски, на неговите сопартијци кои се градоначалници во Скопје.

-Градоначалнициве решиле да ј*бат. Значи јас градот го живеам на нога, се движам и гледам, не сум слепец. Немате мрднато со мал прст. Нема една средена улица, една исчистена депонија, ја не знам кој к*рац праите освен ПР и шетање по странство. Притоа излагаат сомнежи дека не само што терате по старо, него идете отворено против волјата на тие што ве избрале, што барале промени и ги виделе во вас. Населбите се депонии, улиците се кратери, сообраќајот е хаос. Нит се инвестира во нешто, освен ако не е тротоар мочан, ниту нешто потсредувата, макар и козметички. Овој у Аеродром сака да гради на зеленило, овој у Карпош шуруе со урбана мафија, овој у Кисела Вода не го видел никој, ама затоа му стои гигантски постер ала Фидел на една фасада и нема намера да го тргне. Абе кого вие заебавате, ќе ве спакуеме со еден мандат и по дома бе. Среќа доволно сте млади па ќе имате време конечно сериозно нешто да поработите. Берете памет и не не ј-бете у здрав разум.– пишува Мицковски.

loading...

Градоначалнициве решиле да јебат. Значи јас градот го живеам на нога, се движам и гледам, не сум слепец. Немате мрднато…

Posted by Ivor Mickovski on Saturday, 17 March 2018

loading...

2 Comments

 1. Stole

  Знаете баш ми е мерак да бидат ебани овие педери како Ивор Мицковски, Јоци Радодајка,
  за Љубомир Д. Фрчковски би му пуштил два градоначалника од СДС шиптарска да го дупат и од напред и од позади….Геровски може да пуши на некого, тој не е за секс,газот му е полн со хемороиди, гркобосанецот Мирослав Грчев…е тој е само за бесилка.

 2. 666 MANIMAL**MORNINGSTAR 666

  Они су као власт, а ја их као псујем…
  Ајт бе м`рш!
  Еден мандат и ќе ги спакуеле…
  Скупско пидерче.
  Сите вие ќе си бидете спакувани – џабе глумите покајание.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ