Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НЕМА ДОКАЗИ ЗА ПРИТВОРЕНИТЕ: Јасно е како ден дека луѓе се во притвор поради притисок кон ВМРО-ДПМНЕ

User Rating

Ова е притисок јасен како ден и тука нема дилема. Од контактите со нивните семејства, знам дека нема докази за луѓето кои што се во притвор. Законот е јасен, притвор се определува ако постои сомнеж дека некој ќе избега, дека ќе го повтори кривилчното дело, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на 24 Вести.

-Имаме обвинение за тероризам и акт против Уставот бидејќи давал мимики и ишарети. За тероризам и акт против Уставот. Македонија во моментов е држава со најголем број терористи по жител. Семејствата на побвинетите велат дека докази нема. Ова е притисок јасен како ден и тука нема дилема. И тука, секој кој што сака да спори со таа намера, не е чесен. Не само што притисокот не престанува, туку интензитетот на притисок се зголемува. Не престануваат тие притвори, без докази. Апослутно сум против мерката притвор да се злоупотребува, рече Мицкоски.

loading...
loading...

1 Comment

  1. kire

    E PA MAKEDONCE I SEE MOZNO KOGA NI NARODOT NI PARTIITE NEKAT DA PREVZEMAT RIZIK DA GI OSLOBODAT NEPRAVILNO ZATVORENITE A SITE UCESNICI VO OVAA FASISTICKA VLADA DA BIDAT VO DOZIVOTEN ZATVOR BEZ TRONKA POKAJANIE .

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ