Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

НИКОЛА ГРУЕВСКИ, ТИ ШТО НЕ СИ ДАВАЛ ДА ЗБОРУВАМЕ АЛБАНСКИ: Песна за Талат Џафери се појави на социјалните мрежи во изведаба на Линда Морина

14%
User Rating

На социјалните мрежи „се врти“ видео снимка на извесна Линда Морина која во песна, онака во епски стил, ја опева „блиската средба“ на Никола Груевски и Талат Џафери на 14 март кога беше усвоен законот за употреба на јазиците – пренесе Експрес.мк

Насловот на песната е „Талат Џафери – жива легенда“, веројатно поради неговото јуначко држење во парламентот.

loading...

Од она што успеавме да разбереме е дека на едно место Морина пее: „ Никола Груевски, ти што не си давал да зборуваме албански“.

 

Linda Morina i kushton këngë Talat Xhaferit

Linda Morina i kushton këngë Talat Xhaferit, "Talat Xhaferi – Legjendë e gjallë"

Posted by InfoShqip.com on Friday, 16 March 2018

 

loading...

4 Comments

 1. Marjan

  Gruevski da ti zakaci svinska bunda da te vidam togas diklava kozo kako so zadovolstvo ke podripnuvas.

 2. zaJeb

  Na PREDAVNICITE KOMUNJARI

  NA GROB DA IM DRNDA , OVA

  A K R E P O V !!!!

 3. Cuce

  Pleme vase KE sotreme,Sar plannina KE polnime so vasi lesevi.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ